Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 272577
تاریخ انتشار : 19 مهر 1399 20:33
تعداد بازدید : 87

نخستین تلویزیون اینترنتی روستایی کشور در استان گلستان راه اندازی شد

نخستین تلویزیون اینترنتی روستایی کشور با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در استان گلستان راه اندازی شد.
ظهر امروز سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در مراسم افتتاح اولین تلویزیون اینترنتی روستایی کشور در استان گلستان اظهار داشت: پتانسیل عظیم فرهنگی در گلستان نیاز به توسعه دارد و باید از خراب کردن محیط زیست و آب و هوا جلوگیری کنیم.

وی افزود: بستری که با راه اندازی تلویزیون اینترنتی روستایی ایجاد شده، نمونه توسعه اشتغال توسط جوانان است و ما هم از آنها حمایت می کنیم.

هادی حق شناس، استاندار گلستان هم در این مراسم گفت: توسعه اشتغال در استان همین بستری است که با راه اندازی تلویزیون اینترنتی روستایی توسط جوانان ایجاد شده است.

وی بیان داشت: روستاهای گلستان کمترین مشکل را در بخش آب، برق و تلفن دارند و 90 درصد آنها از اینترنت پرسرعت برخوردار هستند.

استاندار گلستان ادامه داد: تلویزیون اینترنتی روستایی فرصتی است تا ظرفیت روستاها در آن شناسانده شود و توسعه اشتغال را به دنبال داشته باشد.

وی یادآور شد: تا سال گذشته 100 واحد بومگردی در گلستان داشتیم که امسال 50 واحد دیگر در روستاها به آن اضافه شد. وجود اقامتگاه های بومگردی موجب شد در یک شب سه هزار نفر در یک روستا بمانند.

مدیر تلویزیون اینترنتی روستایی نیز در این مراسم، اظهار داشت: تلویزیون اینترنتی روستایی پشتیبان و حامی رسانه ای برای استارت آپ هایی است که در حوزه روستا فعالیت می کنند.

سامان مرادحسینی افزود: هدف ما این است که ایده ها و استارت آپ های آینده را جرقه بزنیم تا استارت آپ های جدید هم فعالیت خود را با انگیزه آغاز و دنبال کنند.

وی ادامه داد: یک گروه جوان و پرانرژی را که رزومه خوبی دارند گرد هم آوردیم و حمایت از این تلویزیون اینترنتی فقط برای ماندگاری نیست بلکه مسیر جدیدی را برای دیگر استارت آپ ها باز خواهیم کرد.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :