Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 273059
تاریخ انتشار : 7 آبان 1399 20:12
تعداد بازدید : 55

بزرگترین اُوِرهال خاورمیانه در پالایشگاه تحت تحریم شازند

بزرگترین عملیات تعمیر اساسی (اُوِرهال) خاورمیانه با همت و توان فنی متخصصان ایرانی و با تعویض 9 هزار قطعه ساخت ایران در پالایشگاه امام خمینی شازند به پایان رسید.
این عملیات بزرگ اُوِرهال در حالی صورت گرفت که چند روز پیش نام این ابرپالایشگاه در لیست تحریم های ظالمانه امریکا قرار گرفت هر چند که این تحریم ها موضوع جدیدی نیست و سالها صنعت نفت و پالایش کشور هدف اصلی این تحریم های ظالمانه قرار گرفته است. 
تعمیرات اساسی پالایشگاه در یک دوره 45 روزه با مشارکت سه هزار کارگر انجام و در آن 12 واحد عملیاتی پالایشگاه 
بطور کامل به مدار تولید بازگشت .
مدیرعامل پالایشگاه نفت امام خمینی شازند تعمیرات اساسی را نیاز اصلی پالایشگاه دانست و گفت: این مجتمع به دلیل شرایط کرونایی کشور و به تعویق افتادن اورهال در معرض بحران قرار گرفته بود و دستگاه ها و تجهیزات نیازمند تعمیر و تعویض بودند.
رمضان پور افزود: برای تعمیرات اساسی نیازمند فعالیت ۳ هزار کارگر بودیم که با توجه به شیوع کرونا در کشور برخی از نیرو های داخلی پالایشگاه نگران سلامتی خود بودند و حاضر به همکاری نشدند.
این پالایشگاه با ظرفیت فرآوری روزانه آن ۲۵۰ هزار بشکه نفت خام ، رتبه برتر پالایشگاه های نفتی را در کشور دارد.  
گازوئیل، هگزان، گاز مایع، پروپیلن، نفت سفید، سوخت کشتی و جت در کنار اصلی ترین فرآورده پالایشگاه یعنی بنزین از جمله محصولات تولیدی این پالایشگاه است.
روزانه ۱۶ میلیون لیتر بنزین یورو4 در این پالایشگاه عصر انقلابی تولید می شود و کیفت بالا و استاندارد جهانی از اصلی ترین ویژگی های آن است.
پالایشگاه نفت امام خمینی شازند یکی از پیچیده ترین و بروزترین پالایشگاه های نفت دنیاست که همه فرآیند های مدرن جهش تولید فراتر از نیاز پالایشگاه های دنیا را در اختیار دارد.

پتروشیمی شازند


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :