Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 273228
تاریخ انتشار : 22 آبان 1399 22:8
تعداد بازدید : 94

افتتاح 1550 پروژه آموزشی و تربیتی در یک روز

افتتاح 1550 پروژه آموزشی و تربیتی در یک روز بیانگر اهتمام ویژه دولت به مساله آموزش و پرورش است

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز پنجشنبه و در مراسم افتتاح 1550 پروژه آموزشی، تربیتی و رفاهی در سراسر کشور و 3 طرح درمانی در شهرهای کرمان، قم و مشهد، با قدردانی از نقش بزرگ معلمان در آموزش فرزندان کشور گفت: در دولت تدبیر و امید تلاش فراوانی برای ترمیم حقوق فرهنگیان و همسان سازی حقوق بازنشستگان و از جمله فرهنگیان بازنشسته انجام  شده و اینکه حقوق معلمان در این هفت سال 4 برابر شده نشان می دهد ما به این مساله واقفیم که آموزش و پرورش خیلی برای کشور است.

وی در عین حال تصریح کرد که معلمین عزیز ما همیشه نه برای پول و رفاه بلکه برای کشور و تربیت فرزندان این مرز و بوم با عشق و علاقه کار کرده اند و این قابل تقدیر است.

دکتر روحانی افزود: اینکه مدرسه خشتی و گلی تمام شده است و وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد دولت روزانه حدود 8.5 میلیارد تومان برای امور زیربنایی و توسعه و تکمیل حوزه آموزش هزینه می کند بدان معناست که دولت اهمیت خاصی را برای آموزش و پرورش قایل است.

رئیس جمهور با اشاره به افزایش شمار مراکز رفاهی آموزش و پرورش از  180 مرکز به 404 مرکز رفاهی طی هفت سال گذشته، گفت: این افزایش بیش از 2 برابری مراکز رفاهی نشان دهنده توجه ویژه دولت به روحیه و نشاط عزیزان در آموزش و پرورش است.

دکتر روحانی با تاکید بر اهمیت عدالت در آموزش و پرورش برای همه مردم کشور گفت: در سراسر کشور اعم از روستایی، شهری، اقوام مختلف، پسر و دختر، همه باید از آموزش یکسان عمومی و مجانی استفاده کنند و این وظیفه دولت نسبت به بحث آموزش است.

رئیس جمهور به نقش مهم آموزش و پرورش در ایجاد وحدت فرهنگی و فرهنگ یکپارچه در کشور اشاره کرد و اظهارداشت: اگر آموزش و پرورش عمومی در کشور نبود و فرزندان ما در شهرها و روستاها و اقوام مختلف زندگی خودشان را شروع می کردند و پرورش پیدا می کردند، وحدت فرهنگی چه از لحاظ فرهنگی دینی و چه از لحاظ فرهنگ ملی نداشتیم.

دکتر روحانی گفت: آن کسانی که این وحدت فرهنگی را بوجود می آورند معلمین عزیز و مدارس ما هستند و این برای وحدت و انسجام و امنیت ملی بسیار حائز اهمیت است.

رئیس جمهور در ادامه بر تلاش دولت برای تبدیل مدارس از حافظه محور به پژوهش محور تاکید کرد و افزود:  از اول دولت بر این موضوع اهتمام می ورزیدم و امروز شاهد ایجاد  این تحول در مدارس هستیم که باید این روند تداوم یابد.

دکتر روحانی در ادامه با بیان اینکه باید سواد دیجیتالی را به بچه ها در مدارس یاد دهیم، گفت: با یک امکانات دیجیتالی خیلی آسان در کنار فرزندان عزیز، معلم به راحتی می تواند آنها را راهنمایی کند که چگونه درباره موضوع خاصی بررسی و تحقیق کنند و این تحول هم تحول بسیار مهمی است که در آموزش و پرورش ان شاء الله باید شاهدش باشیم.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افتتاح طرح های حوزه بهداشت و درمان، اقدامات دولت های یازدهم و دوازدهم در حوزه سلامت را جزو افتخارات این دولت عنوان کرد و گفت: تحول در حوزه سلامت در سراسر کشور از تجهیزات بیمارستانی گرفته تا تأمین کادر درمانی متخصص و دسترسی آسان تر مردم به پزشک متخصص در نقاط مختلف کشور با هزینه کمتر، از افتخارات بزرگ این دولت است.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: طرح تحول سلامت در سال 93 توسط این دولت آغاز شد و تا امروز که 813 تخت بیمارستانی در 3 استان کشور به بهره برداری رسید، رقم تخت های بیمارستانی اضافه شده در کشور در این دولت به بیش از 2 برابر تخت های بیمارستانی تاریخ این کشور بوده که یک کار عظیم و بی نظیر است.

رئیس جمهور با بیان اینکه البته اگر هر چقدر تخت بیمارستانی و تجهیزات درمانی داشته باشیم تا پزشک عاشق دلسوز و متخصص علاقمند به مردم و کشور نباشد، ما به نتیجه نخواهیم رسید، اظهار داشت: از همه پزشکان عزیز و کادر درمان بیمارستان ها که برای سلامت مردم و درمان بیماران بویژه در این ایام سخت شیوع کرونا، تلاش کردند تشکر ویژه دارم.

دکتر روحانی افزود: با بهره مندی از پزشکان و متخصصان دلسوز و متعهد در کشور امروز جزو کشورهای پیشرفته جهان در دانش و تخصص پزشکی هستیم و بسیاری از بیماران از کشورهای مختلف دنیا بخاطر اعتماد به دانش و تخصص پزشکان ایرانی برای درمان به کشور ما مراجعه می کنند.

رئیس جمهور بار دیگر با قدردانی از تلاش ها و اقدامات انجام شده، توسط مدیران بهداشت و درمان کشور، همچنین کادر درمان و پرستاری مراکز درمانی برای درمان بیماران، خاطر نشان کرد: رقم بالای بهبودیافتگان بیماری عالم گیر کووید19 در کشور در سایه ایثار و تلاش کادر درمانی بوده است و به همین خاطر در مقابل آنها تواضع می کنیم و قدردان زحمات شان هستیم.

دکتر روحانی ابراز امیدواری کرد با کمک و یاری همدیگر از این بیماری عالمگیر کووید 19 نیز عبور خواهیم کرد و در کنار آن با هدایت و راهنمایی های رهبر معظم انقلاب و تلاش همه دستگاه ها، از شرایط سخت تحریم های ظالمانه و غیرقانونی دشمنان نیز عبور می کنیم.

رئیس جمهور در پایان سخنان خود، اظهار داشت: امروز همه نشانه ها در دنیا از آمریکا گرفته تا دیگر کشورها حاکی از این است که فشار حداکثری جواب نداده و دوران پایانی خود را طی می کند و ملت ایران نتیجه مقاومت و ایستادگی خود را ان شاء الله خواهد گرفت.


حسن روحانی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :