Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 273230
تاریخ انتشار : 22 آبان 1399 10:43
تعداد بازدید : 97

بیمارستان امیرالمومنین(ع) قم به بهره برداری رسید

بیمارستان ۲۳۰ تختخوابی امیرالمومنین(ع) قم روز پنجشنبه در قالب دهمین آیین پویش ره سلامت با حضور رییس جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس به بهره برداری رسید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم در این آیین که به صورت زنده از شبکه خبر پخش شد، گفت: بیمارستان امیرالمومنین(ع) بر اساس آخرین معیارهای بیمارستان سازی ساخته شده است و دارای تجهیزاتی مدرن و مجهز، پد هلی کوپتر، بخش های سی سی یو، آی سی یو و درمانگاهی می باشد.

محمدرضا قدیر با بیان این که این مرکز تمام معیارهای بیمارستان جنرال را دارد، افزود: ۳۰۰ میلیارد تومان شامل تجهیزات، تاسیسات، نیروی انسانی و زمین ساختمان بیمارستان امیرالمومنین(ع) از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تامین شده است.

وی با قدردانی از بیت آیت الله خوانساری در احداث این بیمارستان، اضافه کرد: تاکنون یک هزار بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در این مرکز درمانی پذیرش شده و خدمات دریافت کرده اند؛ خدمات این بیمارستان در بحران پیک سوم شیوع کرونا کمک حال بخش بهداشت و درمان استان قم بوده است.

بیمارستان امیرالمومنین(ع) قم با ۲۳۰ تخت بیمارستانی و با زیربنای ۲۱ هزار و ۵۰۰ مترمربع افتتاح شد؛ این پروژه بیمارستانی برای ۵۰۰ نفر شغل ایجاد کرده است؛ این بیمارستان موقوفه مرحوم آیت الله حاج سید محمدباقر خوانساری است.

بیمارستان امیرالمومنین(ع) قم در هشت طبقه ساخته شده است؛ عملیات ساخت این پروژه از سال ۱۳۹۳ آغاز شده و در سال جاری به پایان رسیده است.

این بیمارستان ۲۳۰ تخت خوابی، ۶ اتاق عمل با ۲۶ تخت مجهز و مدرن، ۱۶ تخت اورژانس، ۱۸۲ تخت بستری، ۱۵ تخت آی سی یو، ۸ تخت سی سی یو، ۶ تخت PICU و ۴ تخت آی سی یو نوزادان دارد.

در این آیین همچنین بیمارستان های هاشمی نژاد مشهد و سینا زرند کرمان افتتاح شد؛ در مجموع این سه پروژه برای یک هزار و ۱۸۰ نفر اشتغال زایی ایجاد می کند و هزینه انجام شده برای این پروژه ها، شامل ساخت و تجهیز آن ها بالغ بر پنج هزار و ۹۱۸ میلیارد ریال است.

در این آیین هم زمان با افتتاح طرح های درمانی، یک هزار و ۵۵۰ طرح آموزشی، تربیتی و رفاهی وزارت آموزش و پرورش شامل یک هزار و ۴۲۲ طرح آموزشی، ۱۲۴ طرح تربیتی و ۴ طرح رفاهی- آموزشی با سرمایه گذاری سه هزار و ۶۳۷ میلیارد تومان نیز در سراسر کشور به بهره برداری رسید.


بیمارستان


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :