Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 273513
تاریخ انتشار : 8 آذر 1399 19:1
تعداد بازدید : 106

رونمایی از لوکوموتیو «پارس ۳۳» با قدرت سه هزار اسب بخار

نخستین لوکوموتیو با عنوان «پارس ۳۳» که به همت واحد مادرتخصصی ریلی واگن پارس اراک تولید شد با حضور ویدیوکنفرانسی وزیر راه و شهرسازی و استاندار مرکزی رونمایی شد.
نخستین لوکوموتیو با عنوان «پارس ۳۳» که به همت واحد مادرتخصصی ریلی واگن پارس اراک تولید شد با حضور ویدیوکنفرانسی وزیر راه و شهرسازی و استاندار مرکزی رونمایی شد.
از ظرفیت لوکوموتیوسازی آن درحد انتظار استفاده نشده بود
استاندار مرکزی در این آئین گفت: واگن پارس، اولین واحد واگن سازی کشور است اما از ظرفیت لوکوموتیوسازی آن درحد انتظار استفاده نشده بود.
آقازاده افزود: به همت کارکنان و برنامه ریزی مدیریت این واحد مادرتخصصی ریلی، ظرفیت تولید لوکوموتیو در واگن پارس اراک متجلی شد و نیاز کشور به این خودروی ریلی که تاکنون برای تامین آن وابسته بود با راهبری توان داخل تامین شده است.
لوکوموتیو پارس ۳۳ با قدرت سه هزار اسب بخار تولید شده است
وی ادامه داد: لوکوموتیو پارس ۳۳ با قدرت سه هزار اسب بخار تولید شده و تجهیرات فنی محرکه، شاسی و سایر قطعات برای ساخت لوکوموتیوهای دیگر نیز تامین شده است و امکان تولید انبوه این محصول وجود دارد.
ساخت ۱۰ دستگاه لوکوموتیو پارس ۳۳ با شرکت البرز نیرو به ارزش قرارداد یک هزار میلیارد ریال در جریان است
استاندار مرکزی اظهار داشت: ساخت ۱۰ دستگاه لوکوموتیو پارس ۳۳ با شرکت البرز نیرو به ارزش قرارداد یک هزار میلیارد ریال در جریان است و با توجه به کیفیت بالای این محصول و جلب رضایت مشتریان بدون شک قراردادهای متعددی برای این واحد مادرتخصصی ریلی در راه است.
آقازاده اضافه کرد: با ساخت لوکوموتیو پارس ۳۳ صنعت ریلی کشورمان تکمیل شد و دیگر وابستگی چندانی در این خصوص وجود ندارد.
از وزیر راه و شهرسازی انتظار می رود با پیگیری از هیات وزیران نسبت به واگذاری واگن پارس به مپنا اقدام کند
استاندار مرکزی تاکید کرد: واگذاری شرکت واگن پارس اراک به شرکت مپنا در یک سال و نیم اخیر کلید خورده اما، تاکنون بنا به دلایل مختلف، اقدام چندانی در این امر صورت نگرفته و از وزیر راه و شهرسازی انتظار می رود با پیگیری و هماهنگی با هیات وزیران نسبت به واگذاری این واحد تولیدی به مپنا اقدام کند.
مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک نیز در این آیین اظهار داشت: قرارداد ساخت ۱۰ دستگاه لوکوموتیو پارس ۳۳ اواخر سال گذشته با شرکت البرز نیرو منعقد و ساخت نخستین محصول از اوایل سال جاری آغاز شده و امروز شاهد تولد آن هستیم.
تا پایان سال جاری سه دستگاه لوکوموتیو دیگر نیز به شرکت بهره بردار تحویل می شود
“محمدرضا مختاری” افزود: تا پایان سال جاری سه دستگاه لوکوموتیو دیگر نیز به شرکت بهره بردار تحویل می شود و بقیه تعهدات حداکثر تا پایان نیمه نخست سال آینده محقق خواهد شد.
سرعت طراحی شده این لوکوموتیو ۱۵۰ و سرعت عملیاتی ۱۰۵ کیلومتر بر ساعت است
وی ادامه داد: لوکوموتیو پارس ۳۳ براساس آخرین استانداردهای بین الملی ساخته شده و سرعت طراحی شده آن ۱۵۰ و سرعت عملیاتی ۱۰۵ کیلومتر بر ساعت است.
بیش از ۵۰ درصد صرفه جویی ارزی به دنبال داشته است
مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک اضافه کرد: ساخت این محصول در واگن پارس اراک بیش از ۵۰ درصد صرفه جویی ارزی به دنبال داشته و با توجه به توانمندی های موجود در واگن پارس ساخت سالانه حداقل ۲۰ دستگاه لوکوموتیو پارس ۳۳ در این شرکت فراهم است.
مختاری با بیان اینکه ساخت لوکوموتیو در واگن پارس بعد از ۱۵ سال وقفه از سر گرفته شد، افزود: تمامی فلزات به کار رفته در این لوکوموتیو و بیش از ۳۰ درصد دیگر تجهیرات جانبی در این محصول بومی است.
بعد از ۱۵ سال،ساخت لوکوموتیو به سبد کالایی شرکت واگن پارس اضافه می شود
وی با اشاره به اینکه واگن پارس سابقه تولید لوکوموتیو را دارد و در واقع این شرکت بزرگترین تولیدکننده خودروهای ریلی در خاورمیانه است، افزود: این صنعت سابقه همکاری در تولید لوکوموتیوهای شانتینگ با شرکت کراس مافایی و ساخت لوکوموتیو باری و مسافری با شرکت آلوستوم فرانسه را دارد و خوشحالیم که بعد از ۱۵ سال ساخت لوکوموتیو به سبد کالایی شرکت واگن پارس اضافه می شود.
به موازات این پروژه در حال مذاکره برای پروژه دیگر لوکوموتیوسازی با شرکت مپنا هستیم
مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک افزود: به موازات این پروژه در حال مذاکره برای پروژه دیگر لوکوموتیوسازی با شرکت مپنا هستیم که مذاکرات فنی و بازرگانی انجام شده و منتظر سرمایه گذاری مپنا هستیم.

پارس ۳۳


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :