Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 273637
تاریخ انتشار : 15 آذر 1399 23:15
تعداد بازدید : 82

بیش از ۹۰ درصد قطعات زیردریایی ها بومی سازی شده است

رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی دریایی ارتش گفت: توانسته ایم بالای ۹۰ درصد قطعات زیردریایی ها را در داخل کشور با استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان، بخش خصوصی و دانشگاه ها بومی سازی کنیم.
دریادار دوم مجید مقصودی با اشاره به نمایشگاه محصولات دفاعی نیروی دریایی ارتش، گفت: هر ساله به مناسبت هفتم آذرماه سالروز عملیات مروارید که یادآور رشادت ها و دلاور مردی های کارکنان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است، آخرین دستآوردهای نیروی دریایی در حوزه صنعت و محصولات دفاعی سطحی و زیر سطحی ساخته شده توسط کارشناسان و محققان نیروی دریایی با تکیه برظرفیت داخلی کشور را در قالب نمایشگاه به نمایش می گذاریم.

رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به مهم ترین محصولات دفاعی نیروی دریایی ارتش، بومی سازی قطعات یکان های زیردریایی را از دستآوردهای صنعت دفاعی در این نیرو برشمرد و اضافه کرد: زیردریایی ها از پیچیدگی های خاصی برخوردار هستند و عملیاتی نگه داشتن زیردریایی ها منوط به تعمیر و بومی سازی قطعات آن است.

وی ادامه داد: خوشبختانه ما توانسته ایم بالای ۹۰ درصد قطعات زیردریایی ها را در داخل کشور با استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان، بخش خصوصی و دانشگاه ها بومی سازی کنیم و تحویل یکان های تعمیراتی نیرو برای تعمیرات زیر دریایی ها بدهیم.

دریادار دوم مقصودی با تأکید بر ظرفیت پهپادی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: چون یگان های شناور و پروازی برای اجرای مأموریت در دریا، نیاز به باند دارند در راستای حل این مسئله بحث پهپادهای عمود پرواز را داریم و طی چند سال اخیر تلاش های زیادی را در این رابطه انجام داده ایم. پهپادهایی که قابلیت نشست و برخواست در عرشه یکان های شناور را داشته باشند. نمونه های از این پهپادها در سال گذشته رونمایی شد.

وی تأکید کرد: خوشبختانه در طول یک سال اخیر توانستیم با تکمیل آزمایش های میدانی، نسخه بهینه این پهپادها که «پلیکان» نامگذاری و شناخته شده است را در معرض دید هموطنان قرار دهیم. در این پهپاد علاوه براینکه مشخصه عملیاتی را ارتقا داده ایم. توانمندی های جدید دیگری نیز به آن اضافه شده است.

رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی دریایی ارتش با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهای صاحب فنآوری ساخت موشک زیرسطح به سطح در جهان است، اضافه کرد: طی سنوات گذشته توانسته ایم به فنآوری ساخت موشک زیرسطح به سطح، بعنوان یکی از تسلیحاتی که دانش و فنآوری آن در اختیار تعداد محدودی از کشورهاست، دست پیدا کنیم. آزمایش های این سامانه پرتاب موشک زیرسطح به سطح برای انهدام اهداف سطحی نیز به پایان رسیده و امروز توسط مجموعه صنایع دفاعی وارد فرایندهای اجرایی جهت تولید انبوه شده است که ظرفیت دفاعی کشور را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

وی با اشاره به محصولات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حوزه راداری نیز تصریح کرد: بومی سازی قطعات و بُرد رادارها را برای ورود به فاز تولید انبوه در دستور کار داریم.

رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در پایان گفت: یکی از رویکردهای نمایشگاه امسال، نام گذاری سال جاری توسط مقام معظم رهبری با شعار جهش تولید بود لذا محصولات دفاعی ما در این نمایشگاه وارد فرایندهای تولید انبوه شده اند.


زیردریایی کلاس غدیر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :