Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 273673
تاریخ انتشار : 16 آذر 1399 23:16
تعداد بازدید : 88

هفت استاد دانشگاه کردستان در بین دانشمندان برتر جهان

با انتشار اسامی ۱۶۱ هزار دانشمند ۲ درصد برتر دنیا توسط محققین دانشگاه استنفورد، هفت نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه کردستان در این لیست قرار گرفتند.
در این فهرست به ترتیب محمدرضا ستاره (رشته فیزیک)، حسن بیورانی (رشته مهندسی برق)، رحمت صادقی (رشته شیمی)، عبدالله سلیمی (رشته شیمی)، هیمن شهابی (رشته GIS سنجش از دور)، پرهام مرادی (رشته مهندسی کامپیوتر) و قباد شفیعی (رشته مهندسی برق)، در جمع دانشمندان ۲ درصد برتر جهان بر اساس داده های پایگاه اسکوپوس در سال ۲۰۱۹ (single year impact) قرار گرفتند.

در مقاله اخیر منتشر شده توسط متخصصین دانشگاه استنفورد (۱۶ اکتبر ۲۰۲۰)  در مجله PLOS،   دانشمندان ۲ درصد برتر براساس داده های پایگاه اسکوپوس و تعداد ارجاعات به مقالات در طول عمر علمی پژوهشگر تا پایان سال ۲۰۱۹ (Long Term) و داده های سال ۲۰۱۹ (Short Term)، رده بندی شده اند.

در لیست منتشر شده اول (Long term)  سه نفر و در لیست دوم (Short Term۷) چهار نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه کردستان حضور دارند.

گزارش تهیه شده از سوی  متخصصان دانشگاه استنفورد، شامل فهرستی از  دانشمندان است که مقالات منتشرشده آن ها، پیشرفت در زمینه های مربوطه را تسریع و بر بهره وری سایر پژوهشگران تاثیر به سزایی داشته است.

در لیست منتشر شده، کشور آمریکا بیشترین تعداد دانشمند و در منطقه خاورمیانه به ترتیب کشورهای ایران با یک هزار و ۱۵۴ دانشمند، ترکیه با ۸۵۷ دانشمند و عربستان سعودی با ۵۵۶ دانشمند در جایگاه های اول تا سوم قرار دارند.

فهرست دانشمندان ۲ درصد برتر توسط محققان دانشگاه استنفورد با بررسی و ارزیابی استنادات داده های پایگاه اسکوپوس و بر اساس شاخص های Composite C ارائه شده و اسامی ۱۶۱ هزار محقق و پژوهشگر در ۲۲ رشته موضوعی و ۱۷۶ حوزه تخصصی بر اساس شاخص های استنادی استاندارد طبقه بندی شده اند.

دانشگاه کردستان در حال حاضر با داشتن نزدیک به ۴۰۰ عضو هیئت علمی، بیش از ۱۱ هزار دانشجو، چندین مرکز تحقیقاتی و پژوهشی پیشرو، یکی از دانشگاه های جامع و برتر در عرصه ملی، منطقه ای و بین المللی است.


دانشگاه کردستان


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :