Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 273725
تاریخ انتشار : 19 آذر 1399 23:21
تعداد بازدید : 128

تولید بدنه فولادی روتور ژنراتور ۱۸۵مگاوات در اسفراین

برای اولین بار در کشور، بدنه فولادی روتور ژنراتور ۱۸۵مگاوات در مجتمع صنعتی اسفراین تولید و بومی سازی شد.
با همت و تلاش کارشناسان متخصص و کارکنان پرتلاش مجتمع صنعتی اسفراین، برای اولین بار در کشور، بدنه روتور ۱۸۵ مگاواتی به عنوان یکی از سنگین ترین شفت های فولادی مورد استفاده در صنایع نیروگاهی کشور، به وزن نهایی ۳۸تُن و طول ده و نیم متر در مجتمع صنعتی اسفراین، تولید و بومی سازی و تحویل شرکت مهندسی و ساخت ژنراتور مپنا (پارس) شد.

مدیر تولید مجتمع صنعتی اسفراین گفت: همه مراحل تولید این محصول راهبردی و منحصربفرد شامل: ریخته گری شمش اولیه به وزن ۹۵تُن به روش VSD، آهنگری گرم با استفاده از پرس قالب باز ۶۳۰۰تُن، عملیات حرارتی کوئنچ و تمپر در کوره های واگنی و ماشین کاری با استفاده از تجهیزات ماشین کاری CNC در مجتمع صنعتی اسفراین انجام شد و پس از انجام تست های مورد نظر مطابق با استاندارد های کیفی این محصول، برای مشتری ارسال شد.

احمد صداقت پناه افزود: به دلیل ویژگی های منحصر به فرد این محصول، تنها چند شرکت معدود در دنیا سازنده آن محصول هستند؛ که خوشبختانه مجتمع صنعتی اسفراین هم به جمع این تولیدکنندگان در دنیا پیوست.
 
ایمان اشراقی رئیس فروش مجتمع صنعتی اسفراین نیز گفت: با عنایت به تجهیزات سخت افزاری و مغزافزاری مناسب در مجتمع صنعتی اسفراین، خوشبختانه مذاکرات متعدد فنی و بازرگانی با شرکت مپنا ژنراتور با همت و خواست مدیران دو شرکت در آذرماه ۱۳۹۸ به بار نشست و در دیماه ۹۸ منجر به تنظیم توافق نامه برای تولید این کالای راهبردی شد تا برای اولین بار وزین ترین و بزرگترین قطعه مورد استفاده در صنایع نیروگاهی با امکانات و تجهیزات موجود و بدست توانمند و با تجربه نیرو های متخصص این مجتمع بومی سازی شود.

رئیس فروش مجتع صنعتی اسفراین گفت: صرفاً طی قرارداد فوق از خروج تقریبی حداقل یک میلیون یورو ارز از کشور جلوگیری شده است.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :