Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 273730
تاریخ انتشار : 21 آذر 1399 1:0
تعداد بازدید : 95

وزیر صمت: صادرات ایران به ۱۵ کشور همسایه ۵۰ درصد رشد داشت

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در هشت ماه گذشته صادرات به ۱۵ کشور همسایه ۵۰ درصد افزایش یافت که نشان می دهد این کشورها زمینه خوبی برای تحقق این مهم هستند.
علیرضا رزم حسینی شامگاه روز پنجشنبه در دیدار با فعالان اقتصادی استان در سالن همایش های اتاق بازرگانی اصفهان افزود: در این همین فرآیند در ماه های آینده و تا پایان سال هم افزایش صادرات را شاهد خواهیم بود.

وی اضافه کرد: جلوگیری از رانت خواری و واردات در مقابل صادرات نکته کلیدی و مورد مطالبه فعالان اقتصادی در نشست امروز بوده است.

رزم حسینی صادرکنندگان را مجاهدان اقتصادی دانست و افزود: واردات ضروری و کارخانه های اساسی مختار خواهند بود در سامانه نیمایی ارز را به فروش برسانند، صادرکننده مجاهد اقتصادی است.

وی ادامه داد: تفویض اختیار به ستاد تنظیم بازار استان ها و استانداران برای نظارت و کنترل بیشتر قیمت ها در بازار داده شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: البته ریشه گرانی ها مربوط به ارز و محدودیت هاست از این رو ما به دنبال افزایش کالا در بازار ایران هستیم.

رزم حسینی گفت: در بحث خودرو و فولاد باید نوعی مدیریت صورت گیرد تا قیمت ها متعادل شود فاصله بین مصرف کننده و تولید کننده باید کاهش یابد تا پای دلالان از این موضوع حذف شود.

وی اضافه کرد: در راستای جهش تولید و سرمایه در گردش ۵۰ هزار میلیارد تومان مصوب و در شورای پول و اعتبار برای سرمایه در گردش مصوب شد و فعالان اقتصادی و اتاق بازرگانی می توانند از آن استفاده کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه صنعت و معدن در هشت ماه گذشته رشد خوبی داشت، بیان کرد: در ۱۷ قلم صنعتی رشد داشته است که امیدواریم با کمک فعالان اقتصادی و بخش خصوصی و تولیدکنندگان ثروت کشور را به جایگاه اصلی خود برسانیم.

وی ادامه داد: امروز در اتاق بازرگانی معاونان این وزارتخانه با کمیته های اتاق اصفهان نسبت به موضوعات مختلف از جمله تامین ارز، صادرات و مشکلات واحدهای تولیدی و سرمایه در گردش واحدها بحث و گفت و گو کردند.

وی اضافه کرد: فولاد مبارکه اصفهان و ذوب آهن طرح های توسعه ای دارند که این مهم در افزایش تولید و صادرات ورق و ایجاد اشتغال منجر خواهد شد.

رزم حسینی با بیان اینکه استان اصفهان در حوزه نساجی و صنایع غذایی و صنایع شرکت های دانش بنیان از استان های خوب است، اظهارکرد: در کمیته نساجی امروز در اصفهان موارد به حقی مطرح شد که توسط معاونان وزارتخانه پیگیری می شود.

وی تصریح کرد: رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان از درخواست های رییس اتاق بازرگانی اصفهان بود که در این خصوص اصفهان تعهدات خوبی را انجام داده که در این فرآیند ادرات استان افزایش خواهد یافت.

رزم حسینی بیان کرد: استان اصفهان یکی از استان های ممتاز در حوزه صنعت و حوزه صنایع اقتصادی است به همین دلیل مورد توجه مقامات ملی بوده که شاهد پیشرفت آنها بودیم.

اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت، بیش از ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر، حدود ۸۴۰ معدن در حال بهره برداری با سرمایه گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال و حدود ۱۸۰ هزار واحد صنفی صنعتی ترین استان کشور بشمار می آید.


صادرات


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :