Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 273786
تاریخ انتشار : 25 آذر 1399 0:4
تعداد بازدید : 114

مرکز جامع ژنتیک نور دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله الاعظم(عج) افتتاح شد

مرکز جامع ژنتیک نور دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله الأعظم(عج) با حضور سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه افتتاح شد.
فرمانده کل سپاه در حاشیه افتتاح این مرکز اظهار کرد: امروز پیشرفت های پزشکی در جهان به سمت توسعه دانش و فناوری مربوط به ژنتیک انسانی پیش می رود و جهان در تلاش است روش های تشخیص و درمان بیماری های مختلف را بر این اساس قرار دهد.

سلامی خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای اینکه در این عرصه از دانش و فناوری بتواند کشور را در امتداد خطوط پیشرفت جهان قرار دهد؛ مرکز جامع ژنتیک نور را راه اندازی کرد که در حوزه های مختلف به پژوهش و خدمات رسانی می پردازد.

وی با تاکید بر اینکه استفاده از علم ژنتیک تشخیص و درمان بیماری ها را آسان تر می کند، ادامه داد: تشخیص هویت شهدای مفقودالاثر با استفاده از ژنتیک انسانی  از دستاوردهای این مرکز است و این مرکز قادر است با استفاده از ژنتیک، هویت شهدای مفقودالاثر را مشخص کند.

فرمانده کل سپاه افزود: با راه اندازی این مرکز روند احراز هویت شهدای مفقودالاثر تفحص شده دوران دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم تسریع و تسهیل می شود. ضمن اینکه این مرکز خدمات قابل توجهی را در حوزه های تشخیص درمان بیماری های صعب العلاج و هدفمندسازی بهتر فرایند درمان ایفا خواهد کرد.

بنابراین گزارش تعیین هویت ژنتیکی، تحقیقات و فناوری ژن و سلول، پایگاه داده ملی ژنوم و خدمات ژنتیک پزشکی از جمله بخش های این مرکز است.


مرکز جامع ژنتیک نور دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله الاعظم(عج)


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :