Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 273840
تاریخ انتشار : 10 دی 1399 22:7
تعداد بازدید : 91

افزایش تولید ۱۰۰ درصدی بیش از یکصد شرکت تولیدی

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ۱۰۶ واحد بزرگ تولیدی از ابتدای امسال تاکنون در هم سنجی با پارسال بیش از ۱۰۰ درصد افزایش تولید داشته اند.

به گزارش روز سه شنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «سعید زرندی» در جلسه کارگروه تامین مالی وزارخانه افزود: در این مدت ۸۶ شرکت بزرگ بیش از ۵۰ درصد رشد تولید داشته و در مجموع ۳۳۵ شرکت بیش از ۲۰ درصد رشد تولید داشته اند.

وی گفت: این واحدها در صنایع مختلف چون فولاد و محصولات فولادی، لوازم خانگی، صنایع دارویی و غیره است.

زرندی ادامه داد: وزارت صنعت، کالاهای منتخبی را که سهم بالایی در ارزش افزوده بخش صنعت دارند، به طور منظم رصد و پایش و آمار ماهانه تولید این کالاها را اعلام می کند.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت اضافه کرد: رتبه بندی اعتباری شرکت ها به عنوان روشی کارا برای تسهیل رکن ضامن در انتشار اوراق بدهی، توسط هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار مصوب و عملیاتی شده است.

وی گفت: شرکت هایی که اعتبار بالا و در نتیجه احتمال نکول پایین تری دارند، می‎توانند با سطوح پایین تری از تضامین یا حتی بدون ضامن نسبت به انتشار اوراق بدهی در بازار سرمایه اقدام کنند.

زرندی توضیح داد: اکنون سه شرکت رتبه بندی اعتباری دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار فعال هستند و به واحدهای موفق بخش صنعت و معدن توصیه می شود این مسیر را دنبال کنند.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: انتشار اوراق برای بخش تولید در راستای تامین مالی، رویکردی است که هم توسط ما در وزارتخانه و هم واحدهای تولیدی باید دنبال شود .

وی تاکید کرد: سهم بخش تولید از انتشار اوراق باید افزایش یابد، ساز و کار این موضوع فراهم شده و در ۹ ماهه امسال هم این سهم رشد خوبی داشته است.

به گزارش ایرنا، استخراج اطلاعات مربوط به ۲۵ قلم کالای اصلی صنعتی و معدنی در هشت ماهه امسال، حاکی از رشد تولید ۱۷ محصول و روند نزولی تولید هشت محصول است.

در هشت ماهه امسال انواع خودرو سواری با تولید نزدیک به ۵۴۳ هزار دستگاه و رشد ۲۱ درصدی، تلویزیون ۷۹۷ هزار دستگاه با رشد ۶۱ درصدی، کاتد مس ۱۹۲ هزار تن با افزایش ۹ درصدی ، فولاد خام با بیش از ۱۹ میلیون تن و رشد بیش از هشت درصدی، سیمان با تولید ۴۸ میلیون تن و رشد ۱۵ درصدی و لاستیک خودرو با تولید ۱۷۸ هزار تن با رشد ۲۵ درصدی داشته است.


صنعت


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :