Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 273866
تاریخ انتشار : 29 دی 1399 21:41
تعداد بازدید : 53

خودکفایی کامل ایران در تولید واگن

معاون ناوگان راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: با تلاش متخصصان داخلی، واگن و لوکوموتیو داخلی جایگزین نمونه های خارجی شده است.
هادی ضیائی مهر ظهر امروز در جمع خبرنگاران در حاشیه بازدید از مجموعه راه آهن خراسان اظهار داشت: بهره گیری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در زمینه توسعه حمل و نقل ریلی کشور در دستور کار راه آهن قرار دارد.

معاون ناوگان راه آهن جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: راه آهن برای ساخت 550قطعه وارداتی صنعت حمل و نقل ریلی کشور دست یاری به سوی شرکت های دانش بنیان، قطعه سازان و مجموعه های دانشگاهی دراز کرده است.

وی گفت: هماهنگی لازم با وزارت صنعت، معدن و تجارت طی دو سال گذشته صورت گرفته و با هدف استفاده از ظرفیت و توانمندی داخلی از واردات ناوگان ریلی به کشور جلوگیری و واگن و لوکوموتیو داخلی جایگزین نمونه های خارجی شده است.

ضیایی مهر افزود: به توانمندی و ظرفیت های صنایع داخلی اطمینان داریم و درصدد تامین منابع مالی برای سرمایه گذاران این بخش هستیم.

وی گفت: در سال های 98و99 ساخت ناوگان ریلی شامل واگن های باری و مسافربری و لوکوموتیو در داخل کشور به ترتیب 84و20 درصد افزایش یافته است که همه این توفیقات مرهون توجه و تکیه بر توانمندی های شرکت های داخلی است.

معاون ناوگان راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه به تولید داخلی، رونق و جهش تولید و با تکیه بر توان 296شرکت قطعه ساز و کارخانه های سازنده و بازسازی کننده، شاهد تولید بومی ترمز واگن و "چرخ ملی" در ناوگان ریلی کشور بودیم که نتیجه آن خودکفایی کامل ایران در تولید واگن باری بود.


واگن


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :