Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 273893
تاریخ انتشار : 12 بهمن 1399 21:39
تعداد بازدید : 66

افتتاح سومین واحد بخار نیروگاه شیروان؛ ۱۶۰ مگاوات به توان تولید برق کشور افزوده شد

معاون برق و انرژی وزارت نیرو گفت: واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان با اعتبار ۴۳۰۰ میلیارد تومان و توان مهندسی بومی و داخلی امروز به مجموعه برق کشور افزوده می شود. با افتاح این واحد ۱۶۰ مگاوات توان تولید برق کشور بیشتر می شود.
همایون حائری امروز در آئین افتتاح واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان اظهار داشت: کل پروژه های برق و انرژی وزارت نیرو که امروز در استان ها کردستان و خراسان شمالی افتتاح می شود اعتباری بالغ بر 4000 میلیارد تومان هزینه شده است.

وی افزود: واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان با اعتبار 4300 میلیارد تومان و توان مهندسی بومی و داخلی امروز به مجموعه برق کشور افزوده می شود. با افتاح این واحد 160 مگاوات توان تولید برق کشور بیشتر می شود.

معاون امور برق و انرژی وزارت نیرو ادامه داد: با افتتاح این واحد٬ چرخه سیکل ترکیبی 1400 مگاواتی نیروگاه شیروان با 4 واحد گازی و 3 واحد بخار تکمیل خواهد شد.

حائری با بیان اینکه این نیروگاه با 50 درصد راندمان برق و بدون استفاده از سوخت٬ واح مدار تولید برق می شود٬ گفت: در این فاز 160 مگاوات برق بدون استفاده از سوخت با بخار و بدون آلایندگی٬ تولید خواهد شد و ظرفیت تولید برق را به 85000 وات می رساند.


نیروگاه شیروان


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :