Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 273897
تاریخ انتشار : 12 بهمن 1399 22:6
تعداد بازدید : 76

انقلاب اسلامی به شکوفایی همه جانبه کشور انجامید

رئیس جمهور با اشاره به تاثیر انقلاب اسلامی در شکوفایی کشور در ابعاد مختلف گفت: آمار و ارقام نشان می دهد پس از انقلاب در کنار بخش های سیاسی و معنوی، بخش های دیگر کشور هم رشد کرده است.
آقای روحانی در مراسم بهره برداری از طرح های ملی وزارت نیرو با اشاره به پیشرفت هایی که از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز داشتیم افزود: در زمینه آب و برق کار های بزرگی انجام شد عده ای فکر می کنند انقلاب ما یک انقلاب سیاسی برای مبارزه با استعمارگران یا استقرار اسلام بوده، اما آمار و ارقام نشان می دهد در کنار بخش سیاسی و معنوی بخش های دیگر هم رشد کرده اند.
رئیس جمهور ادامه داد: آمار و ارقام نشان می دهد در آغاز پیروزی انقلاب اسلامی ۱۹ سد داشتیم، اما الان بیش از ۱۹۰ سد افتتاح شده است یا در زمینه فاضلاب ما چهار تصفیه خانه آب داشتیم، اما امروز هفتاد و هفتمین تصفیه خانه را نیز افتتاح کردیم.
آقای روحانی گفت: همه در صحنه کار هستند و در هشت سال گذشته هر سال به طور متوسط دو هزار و ۱۵ مگاوات برق جدید به مدار آمده است هر ۵۰ روز یک بار سد مخزنی ملی افتتاح شده و هر دو ماه یکبار تصفیه خانه ای را راه انداخته ایم.
رئیس جمهور افزود: تا پایان این دولت ۱۰۱ تصفیه خانه افتتاح می شود و در زمینه های انرژی، کشاورزی، فضای مجازی، شرکت های دانش بنیان و ... هم رشد زیادی داشته ایم.
آقای روحانی گفت: در حال حاضر در یک سال پایانی دولت دوازدهم بیش از ۱۰ هزار تخت بیمارستانی به بهره برداری می رسد که کم سابقه است و این کار عظیمی که اتفاق افتاده در سالی است که با کرونا و تحریم های جدید مواجه بودیم.
وی افزود: این روحیه ایثار، نشاط و همدلی مردم نشان می دهد ۱۲ بهمن زنده است و روحیه هم همان روحیه است دلاوری و فداکاری مردم در این ۴۲ سال تغییری نکرده و اگر در برخی موارد مشکل یا کمبودی هم داریم باید جبران کنیم.
رئیس جمهور افزود: صدای واحد و وحدت ما سبب شد انقلاب اسلامی به پیروزی برسد و حالا هم که قرار است در خرداد سال ۱۴۰۰ انتخابات پرشوری برگزار شود نباید اخلاق و معنویت زیر پا گذاشته شود انشا الله بتوانیم با حفظ وحدت و یکپارچگی و ایثار انتخابات پرشوری برگزار کنیم.
وی تصریح کرد: وحدت ملت عامل پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ بود و ما باید این وحدت را حفظ و تا انتخابات سال ۱۴۰۰ اخلاق و معنویت را رعایت کنیم.

حسن روحانی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :