Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 273908
تاریخ انتشار : 16 بهمن 1399 22:8
تعداد بازدید : 50

ایران هفتمین کشور در درمان سرطان با پروتون تراپی و کربن تراپی

مرکز ملی یون درمانی ایران اعلام کرد: این مرکز به جدیدترین روش درمان سرطان با فناوری پروتون تراپی و کربن تراپی برای اولین بار در کشور و منطقه مجهز شده و جمهوری اسلامی ایران به عنوان هفتمین کشور صاحب این تکنولوژی در جهان معرفی می شود.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از مرکز ملی یون درمانی ایران، در دیدار نمایندگان  معاون درمان، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و تیم کارشناسی مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های آن معاونت  در بازدید  از پروژه در حال احداث مرکز ملی یون درمانی در استان البرز  تاکید شد: در حال حاضرروند پیشرفت این پروژه  به صورت سه شیفت شبانه روزی با رعایت تمام جوانب امر و الزامات فنی و علمی در حال اجرا است.

در این گزارش تصریح شده است: در راستای تعاملات هماهنگی ها و همکاری های مستمر فی مابین پیرامون تدوین استاندارد خدمات نوین پزشکی و پیشنهاد تعرفه های درمانی این مرکز با جدیدترین روش درمان سرطان با فناوری پروتون تراپی و کربن تراپی که برای اولین بار در کشور و منطقه است جمهوری اسلامی ایران به عنوان هفتمین کشور صاحب این تکنولوژی در جهان معرفی می شود.

پرتودرمانی، استفاده از پرتوهای یون ساز جهت کنترل و درمان سرطان است. در حال حاضر، برای بیش از نیمی از بیماران سرطانی از روش های مختلف پرتودرمانی به عنوان قسمتی از برنامه درمانی یا کل آن استفاده می شود. پرتودرمانی خارجی یکی از انواع روش های پرتودرمانی است که کاربرد گسترده ای دارد و برای درمان انواع مختلفی از سرطان ها مورد استفاده قرار می گیرد.  

مرکز ملی یون درمانی ایران به عنوان اولین مرکز درمان سرطان با باریکه کربن و پروتون در ایران است و مجهز به شتاب دهنده سینکروترون است. در اردیبهشت ۹۶ مراسم احداث این مرکز با حضور معاون رئیس جمهور، وزیر امور خارجه ایران، وزیر بهداشت و آموزش پزشکی و هم چنین سفیر کشور اتریش، رئیس هیئت نظارت مرکز مداسترون و مدیر عامل مرکز مداسترون برگزار شد.


پروتون تراپی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :