Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 273914
تاریخ انتشار : 16 بهمن 1399 22:31
تعداد بازدید : 44

ظرفیت تولید شمش فولاد کشور به ۴۰ میلیون تن رسید

معاون طرح و برنامه وزارت صمت گفت: با افتتاح واحد البرز ناب آرش ۲.۵ درصد به ظرفیت شمش فولاد کشور افزوده شد و ظرفیت ایران در تولید شمش به ۴۰ میلیون تن رسید.
سعید زرندی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با افتتاح واحد البرز ناب آرش استان زنجان، تعداد واحدهای بزرگ تولید شمش کشور به ۸۶ رسید.

معاون طرح و برنامه وزارت صمت گفت: با افتتاح این واحد صنعتی ۲.۵ درصد به ظرفیت شمش فولاد کشور افزوده شد و ظرفیت ایران در تولید شمش به ۴۰ میلیون تن رسید.

وی افزود: این واحد صنعتی با همکاری و سرمایه گذار خارجی ایجاد شده و یک میلیون تن ظرفیت تولید شمش فولاد را دارد.

معاون طرح و برنامه وزارت صمت ادامه داد: هدف کشور تکمیل واحدهای صادرات محور ، تکمیل کننده زنجیره ارزش صنعت و تامین کننده مواد اولیه است.

وی گفت: پیش بینی می شود تا پایان سال چهار طرح دیگر راه اندازی شده و ۲.۷ میلیون تن به ظرفیت شمش فولادی افزوده می شود.

زرندی ادامه داد: بر اساس گزارش انجمن جهانی فولاد، با وجود کاهش جهانی تولید در سال۲.۲۰ بیش از ۱۳ درصد رشد در تولید فولاد خام در ایران اتفاق افتاده است.

رئیس سازمان صمت استان زنجان نیز گفت: امروز همزمان با پنجمین روز از ایام دهه فجر، مجتمع فولاد البرز ناب آرش با سرمایه گذاری 45 هزار میلیارد ریالی در شهرستان ابهر افتتاح شد.

ناصرفغفوری اضافه کرد: مجتمع فولاد البرز ناب آرش در سال 1393 عملیات اجرایی خود را آغاز کرد که 70 درصد پیشرفت فیزیکی آن در بین سال های 1397 تا 1399 صورت گرفت.

وی گفت: پیش بینی می شود، با افتتاح واحد ذوب این شرکت به ظرفیت تولید یک میلیون تن شمش آهن و راه اندازی واحد نورد آن به میزان 600 هزار تن در آینده نزدیک به عنوان یکی از بزرگترین کارخانجات خصوصی تولید فولاد در سطح ملی محسوب شود که حدود 5 درصد تولید کل فولاد کشور را به خود اختصاص خواهد داد.

رئیس سازمان صمت استان زنجان گفت: سرمایه گذاری صورت گرفته برای این واحد بالغ بر 45 هزار میلیارد ریال است که 40 درصد آن سرمایه گذاری داخلی و 60 درصد هم سرمایه گذاری خارجی است.

این شرکت در راستای انجام فعالیت های توسعه ای در نظر دارد به منظور تکمیل زنجیره تولید فولاد در استان، کارخانه نورد را با ظرفیت 600 هزار تن با نیروی کار 500 نفری، در قالب کارخانه های فرآوری محصولات اعم از گندله سازی، کنسانتره و آهن اسفنجی راه اندازی کند.


فولاد


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :