Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 273916
تاریخ انتشار : 16 بهمن 1399 22:35
تعداد بازدید : 44

افتتاح 5811 پروژه در روستاهای کشور

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: همزمان با دهه فجر امسال5 هزار و 811 پروژه در روستاهای سراسر کشور به بهره برداری می رسد.
علی قربانی عصر امروز در حاشیه بازدید از چند طرح روستایی در بخش مرکزی شهرستان ساوه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در دهه فجر سال جاری بالغ بر 5 هزار و 811 پروژه در روستاهای سراسر کشور با اعتباری بالغ بر 1167 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.

وی افزود: این پروژه ها در زمینه بهسازی معابر روستایی، ایجاد بوستان، ساخت زمین چمن مصنوعی، آتش نشانی و ... هستند.

 معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با اشاره به ابلاغ ساختار تشکیلاتی دهیاری ها به استانداری های کشور در 2 ماه قبل گفت: با این ابلاغ بعد از 22 سال دهیاری ها دارای ضوابط تشکیلاتی و ساختار سازمانی شدند. 

به کارگیری نیروی انسانی برای دهیاری ها 

قربانی تصریح کرد: بنابراین بر اساس این ابلاغ دهیاری های درجه یک و دو 6 پست، دهیاری های درجه سه و چهار 9 پست و دهیاری های درجه پنج و شش 11 پست برایشان تعریف شد و هفته آینده نیز دستور العمل به کارگیری نیروی انسانی برای دهیاری ها به استانداری های سراسر کشور ابلاغ می شود.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه شرایط احراز پست ها،نحوه به کارگیری و رشته های مورد نیاز برای دهیاری ها نیز در هفته آینده ابلاغ می شود، خاطرنشان کرد: در خصوص استخدام دهیاران طبق قانون شوراها ماده 76 دهیار مدیر قلمداد می شود و مدیر را راسا نمی توان استخدام کرد لذا برای اینکه بتوانیم برای امنیت شغلی دهیاران اقدامی انجام دهیم از طریق اصلاح آیین نامه استخدامی دهیاری ها در دولت کارهایی در دست اقدام داریم.

 قربانی بیان کرد : لایحه اصلاح و الحاق موادی به قانون دهیاری های کشور هفته گذشته در دولت به تصویب رسید که امیدواریم با اضافه کردن بندی مبنی بر اینکه چنانچه فردی چند دوره دهیار بود و کنار رفت بدون آزمون در پست های تعریف شده به کار گیری شود، شاهد رفع مشکلات این افراد باشیم. 

با اصلاح و الحاق قوانین از عزل های سلیقه ای دهیاران جلوگیری کنیم

وی با اشاره به اینکه امیداست با اصلاح و الحاق قوانین از عزل های سلیقه ای دهیاران جلوگیری کنیم خاطرنشان کرد: اقداماتی از طریق دولت و مجلس در دست پیگیری است تا بتوانیم گام های محکمی در راستای امنیت شغلی دهیاران برداریم.

 معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: با اصلاح آیین نامه استخدامی دهیاری ها، سوابق دهیاران بعنوان سوابق دولتی محسوب می شود یعنی اگر فردی 8 سال دهیار باشد 8 سال سابقه کاری خواهد داشت. 

قاسمی نقش دهیاری ها را بعنوان جوامع محلی در توسعه روستاها بسیار موثر دانست و اظهار کرد: استقلال نهاد شورا را نباید با عزل و نصب های اختیاری و سلیقه ای خدشه دار کرد و شورا بعنوان یک نهاد برنامه ریز و قانونگذار و سیاست گذار در پیش برد اهداف توسعه ای در روستاها نقش بسزایی ایفا می کند.

بهره برداری از چند پروژه روستایی در ساوه

با حضور معاون  امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از چند پروژه روستایی در ساوه بازدید و رونمایی صورت گرفت.

به گزارش خبرگزاری فارس عصر امروز همزمان با ایام الله دهه فجر و در پنجمین روز از این ایام با حضور علی قربانی معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از مراحل تکمیل زمین چمن مصنوعی روستای جلال آباد ساوه بازدید به عمل آمد. 

به گفته بخشدار مرکزی برای ساخت این زمین چمن مصنوعی که اوقات فراغت اهالی روستا خصوصا جوانان را پر خواهد کرد بالغ بر 385 میلیون تومان هزینه صورت گرفته که زمین بصورت کامل آماده و مراحل دیوار و فنس کشی نیز انجام خواهد پذیرفت.

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور سپس به روستای سیلیجرد از توابع بخش مرکزی رفته و پروژه سنگ فرش این روستا به مساحت 3 هزار متر مربع را افتتاح کرد.

این میزان سنگ فرش با هزینه 320 میلیون تومانی انجام شده و به گفته دهیار این روستا سنگ فرش تمام این روستا حدود 8 هزار متر مربع نیازمند عملیاتی شدن است.

کف پوش پیاده روهای روستای یل آباد در بخش مرکزی نیز دیگر پروژه رونمایی شده امروز بود که با هزینه یک میلیارد و 700 میلیون تومانی و از محل اعتبارات دهیاری روستا در مساحت 6 هزار و 500 متر مربع انجام شده است. 

زیرسازی و آسفالت 4 هزار متر مربع در روستای قردین بخش مرکزی نیز آخرین پروژه رونمایی شده امروز بود که برای اجرای آن بالغ بر 450 میلیون تومان هزینه صورت گرفته است.


مسکن روستایی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :