Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 273931
تاریخ انتشار : 23 بهمن 1399 22:47
تعداد بازدید : 53

افتتاح اولین بیمارستان هسته ای کشور

بیمارستان ۱۱۰ تختخوابی شهدای هسته ای بوشهر امروز در ارتباط زنده تصویری با رئیس جمهور در بوشهر به بهره برداری رسید.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: این بیمارستان نخستین طرح بیمارستانی در کشور به شمار می رود که دارای بخش اورژانس حوادث پرتوی است.

دکتر سعید کشمیری افزود: این بیمارستان با ۸ هزار مترمربع زیربنا در دوطبقه ساخته شده و شامل بخش های جراحی، تحت نظر اورژانس، مراقبت های ویژه یا ICU و درمانگاه است.

وی بیان کرد: بیمارستان ۱۱۰ تختخوابی شهدای هسته ای بوشهر با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استانداری و نیروگاه اتمی بوشهر ساخته شده است.

دکتر کشمیری گفت: این بیمارستان با هزینه ای افزون بر ۱۸۰میلیارد تومان در مدت ۳ سال ساخته شده است.

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم افتتاح بیمارستان هسته ای بوشهر گفت: با افتتاح بیمارستان شهدای هسته ای بوشهر شمار تختهای بستری این استان که تا قبل از سال ۹۲ کمتر از هزار تخت بود به یک هزار و ۷۰۰ تخت می رسد که در این دوره هفت ساله بیش از ۷۰ درصد تخت سازی بیمارستانی ساخته شده است.

 ایرج حریرچی افزود: بیمارستان ۱۱۰ تختخوابی شهدای هسته ای بوشهر افزون بر  آمادگی کامل برای حوادث احتمالی هسته ای مشتمل بر تخت های آی سی یو، بخش و اورژانس هسته ای و همچنین قابلیت ارائه خدمت عمومی به مردم در شرایط فعلی و عادی را نیز دارد.

وی بیان کرد: با افتتاح این بیمارستان فشاری که روی بیمارستان شهدای خلیج فارس به دلیل وجود بیماران کرونایی وجود داشت برداشته می شود و مردم این امکان را می یابند که سایر خدمات را دریافت کنند.

قائم مقام وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت:  ۵۰۰ تخت بستری نیز در زمان حاضر در استان بوشهر در حال ساخت است.

حریرچی افزود: در این استان ۱۶۴ مرکز بهداشتی درمانی یا از نو ساخته و یا به طور کامل بازسازی شده و با بازسازی ۱۲ مرکز دیگر همه مراکز بهداشتی موجود در استان بازسازی و نوسازی شده است.

وی اضافه کرد: با افتتاح این بیمارستان  ۸۵ تا ۹۰ درصد همه بیماری های مردم در استان بوشهر  در این مرکز درمان می شود.

حریرچی گفت: یکی از برکت های طرح تحول سلامت کاهش هزینه های درمان بیمارستانی است طوری که  از بیشتر بستری ها زیر ۵۰۰ هزار تومان هزینه درمان دریافت می شود.


بیمارستان شهدای هسته ای


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :