Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 273939
تاریخ انتشار : 25 بهمن 1399 21:10
تعداد بازدید : 207

رونمایی از ۱۶۸ محصول دارویی جدید شستا

شرکت سرمایه گذاری تامین (تیپکو) از شرکت های تابعه شستا از ۱۶۸ محصول دارویی جدید رونمایی کرد که ۴۰ دارو برای اولین بار در کشور تولید می شود.
شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین (TPICO) بزرگترین هلدینگ فعال در صنعت داروی کشور است که از سال ١٣٨٢ در تمامی حوزه های زنجیره تامین دارو فعالیت داشته و بزرگترین مجموعه صادرکننده محصولات دارویی ایران است.

امروز با حضور وزیر تعاون همزمان از محصولات جدید و نوآورانه این هلدینگ رونمایی شد.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین (تیپکو) در خصوص فعالیت این شرکت به ایرنا گفت: ۲۵ شرکت زیرمجموعه داریم که در حوزه های مختلف صنعت دارو فعالیت می کنند.

«پویا فرهت» افزود: سال گذشته ۱۳۰ محصول به سبد محصولات کشور اضافه شد که ۳۰ محصول برای اولین بار در کشور تولید می شود و در سال اول ۵۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور ایجاد کردیم.

وی اظهارداشت: از ابتدای سال تا کنون ۱۶۸ محصول تولید کردیم که ۴۰ محصول برای اولین بار است که در کشور تولید می شود. در این ۴۰ محصول، ۲۱ محصول نهایی و ۱۹ محصول برای اولین بار تولید مواد اولیه داشته است.

مدیرعامل شرکت تیپکو افزود: محصولات تولیدی داروهای انسانی، دامی و مکمل های غذایی هستند و تعدادی از این محصولات داروهای کرونا است و توانستیم مواد اولیه این داروها که در پروتکل درمانی قرار دارد را تولید کنیم.

وی با بیان اینکه پروژه هایی که امروز افتتاح شد ایجادی یا بهبودی بودند، گفت: شرکت های داروسازی به دلیل استاندارد باید به طور دائم در حال بهبود باشند و مشکلات شرکت ها را تعمیر و نوسازی کنند. شرکت های ما نیز بسیاری قدیمی هستند که هزینه بسیاری برای بازسازی دارند.

فرهت افزود: امسال ۱۴ پروژه رونمایی کردیم که یکی از آنها چابک سازی ناوگان شرکت توزیع داروپخش که بزرگترین شرکت توزیع داروی ایران است، بود. این شرکت ناوگان توزیع خود را چابک سازی کرده است. به این صورت که کامیون های ایسوزو را با مهندسی خاص به ون هایی که تقریبا سه برابر کامیون ظرفیت دارد تبدیل کرده تا با سرعت بالا و آلاینده کمتر دارو را توزیع کند.

وی اظهارداشت: سایر پروژه های ما بهبود، نوسازی و توسعه ای هستند که در شرکت های تولیدکننده از جمله پروژه های مختلف شرکت ها و سایت های تولید انجام شد و ارزش آن معادل ۸۰ میلیارد تومان بوده است و پروژه های مصوب به میزان سه هزار میلیارد تومان نیز داریم که طی دو سال آینده به اتمام می رسد.

مدیرعامل شرکت تیپیکو اظهار امیدواری کرد که داروهای جدید و وارداتی که ارزبری بالایی دارند را تولید و در اختیار مردم قرار دهند.

به گزارش روز شنبه ایرنا، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی امروز از ۲۰۰ محصول جدید در بخش های مختلف رونمایی کرد. با افتتاح این طرح ها ۸۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور دارد.

دارو


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :