Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 273971
تاریخ انتشار : 7 اسفند 1399 20:31
تعداد بازدید : 192

آزاد راه غدیر افتتاح شد

آزادراه غدیر به طول ۱۵۸ کیلومتر به صورت دو باند و شش خطه از حدود آبیک قزوین تا محدوده چرمشهر امتداد می یابد.
محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در آیین بهره برداری از طرح های ملی وزارت راه و شهرسازی، افتتاح آزادراه غدیر گفت: ۱۴ استان از مزایای این آزادراه بهره مند می شوند.
وی افزود: براساس طرح های صورت گرفته در پیرامون آزادراه پارک های لجستیک شکل خواهد گرفت.
وی با اشاره به این که ما امروز یک متغیر اساسی را به بهره برداری رساندیم گفت: شرکت ها و ظرفیت های پیمانکاری را به سمت سیاست های سرمایه گذاری و شراکت در زیرساخت ها هدایت کردیم به طوری که قرارگاه خاتم الانبیاء یکی از این الگوهاست که ۷۰ درصد قرارگاه و ۳۰ درصد وزارت راه و شهرسازی شراکت داشتند.
اسلامی گفت: امروز با فرمان رئیس جمهور آزادراه ابراهیم خلیل الله را پایگذاری می کنیم که این آزادراه از انتهای ورامین به اتوبان پردیس به طول ۹۰ کیلومتر خواهد بود.
وی افزود: تفاهم نامه این آزادراه آماده است ۵۰ درصد دولت و ۵۰ درصد شرکت احداث در ساخت آن مشارکت می کنند ما می توانیم با این آزادراه گره ترافیکی شرق تهران را ساماندهی کنیم و بار سنگینی از شریف آباد تا افسریه را به سمت شمال و جنوب توزیع کنیم.
وزیر راه و شهرسازی گفت: این طرحی است که زنجیره آزادراهی را در کلانشهر تهران کامل می کند و خاتمه می دهد.
آقای اسلامی افزود: در سال ۹۲، ۲ هزار و ۱۰۰ کیلومتر آزادراه در کشور وجود داشت که تا پایان دولت به ۳ هزار و ۳۰۰ کیلومتر خواهد رسید و رشد ۵۰ درصدی در آزادراه های کشور اتفاق می افتد.
وی گفت: از ابتدای دولت ۱۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر بزرگراه در کشور وجود داشت که تا پایان دولت به ۲۰ هزار کیلومتر خواهد رسید یعنی افزایش بیش از ۵۰ درصدی خواهد داشت.
وی افزود: الگوی استفاده از بازار سرمایه از جمله اقداماتی است که در یک سال و نیم گذشته آن را طراحی کردیم و ۱۹ پروژه بزرگ و تاریخ ساز که درزمینه زیرساخت حمل و نقل هستند قرار است انجام شود.

بزرگ راه


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :