Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 97391
تاریخ انتشار : 19 فروردین 1395 11:32
تعداد بازدید : 297

دستاوردهای جدید صنعت هسته ای رونمایی شد

"زونال سانتریفیوژ ها" بیشتر در تولید محصولات ژن درمانی و واکسن های ویروسی به کار می رود و می تواند به مدت طولانی به کار گرفته شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ رئیس جمهور در این مراسم از دستگاه های جدید «زونال سانتریفیوژ»، «اولتراسانتریفیوژ» و مجتمع های «سوخت تست رآکتورهای قدرت» و «سوخت تست رآکتور مدرن شده اراک» رونمایی کرد.با حضور رئیس جمهور از شماری از تازه ترین دستاوردهای دانشمندان در حوزه صنعت هسته ای، رونمایی شد.

"زونال سانتریفیوژ ها" بیشتر در تولید محصولات ژن درمانی و واکسن های ویروسی به کار می رود و می تواند به مدت طولانی به کار گرفته شود. از این نوع سانتریفیوژ در تولید انبوه واکسن هایی مانند هاری، آنفلوآنزا، هپاتیت ب و مننژیت استفاده می شود. «اولترا سانتریفیوژها» برای دوران در دورهای خیلی بالا( 50000 دور بر دقیقه) طراحی شده اند و از آنها برای جداسازی در مقیاس تحقیقاتی و در زمینه های بیولوژی و بیوشیمی مانند جداسازی ذرات ریز در حد و اندازه ویروس ها، پروتئین ها، RNAها و DNAها استفاده می شود.

رئیس جمهور همچنین در این مراسم از سه عنوان کتاب «دانشنامه حفاظت و امنیت هسته ای»، «صنعت هسته ای؛ شاهکار ایرانی» و «برخوردهای دوگانه آژانس بین المللی انرژی اتمی با کشورهای مظنون به فعالیت در زمینه تسلیحات هسته ای و یا داشتن خطاهای پادمانی» رونمایی کرد.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :