Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 97880
تاریخ انتشار : 26 فروردین 1395 13:57
تعداد بازدید : 258

دستیابی ایران به تکنولوژی جهانی اینترنت اشیا

ایران جزء پنج کشور دنیا است که به این تکنولوژی دست یافته است و در حال حاضر در دانشگاه های این کشور در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در حال تدریس است... به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ پدر علم فناوری اطلاعات ایران از دستیابی ایران به تکنولوژی جهانی اینترنت اشیا خبر داد و گفت: اینترنت اشیا یک انقلاب جدید و نوین در تکنولوژی فناوری اطلاعات و اینترنت است.

پروفسور علی اکبر جلالی در جمع خبرنگاران افزود: ایران جزء پنج کشور دنیا است که به این تکنولوژی دست یافته است و در حال حاضر در دانشگاه های این کشور در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در حال تدریس است.

عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت و استاد دانشگاه «وست ویرجینا»ی آمریکا، اضافه کرد: این تکنولوژی جدید فناوری اطلاعات و اینترنت، ارتباط اشیاء با یکدیگر و افراد است، به عنوان مثال این ارتباط می تواند بین یک دستگاه یخچال خانگی و یکی از فروشگاه های شهر متصل شود و به محض اینکه کالایی داخل یخچال خانگی به اتمام می رسد صاحب فروشگاه مطلع می شود و نسبت به تأمین آن کالا اقدام می کند، در بخش های مختلف دیگر نیز می توان از این تکنولوژی استفاده کرد.

امروزه توسعه اقتصادی به روش سنتی مقدور نیست

پدر علم اینترنت ایران با بیان اینکه امروزه توسعه اقتصادی به روش سنتی مقدور نیست، ادامه داد: امروزه تکنولوژی به وجود آمده در اشیاء از انسان ها جلو زده اند، با این تکنولوژی، اشیاء با یکدیگر حرف می زنند و ارتباط برقرار می کنند.

دانشگاه ها باید خودشان تولید اشتغال کنند

جلالی همچنین با بیان اینکه امروزه تعداد زیادی دانشجو از دانشگاه ها فارغ التحصیل می شوند اما تعداد انگشت شماری از آنها مشغول به کار می شوند گفت: علت این است که دانشجویان دانشگاه ها تجربیات کارآفرینی و اشتغال زایی دانش بنیان را ندارند.

وی از اجرای طرح مشاغل حرفه ای محور دانشجویان در دانشگاه های کشور خبر داد و گفت: این طرح به صورت پایلوت در چند دانشگاه کشور در حال اجرا است.

پدر علم فناوری اطلاعات ایران گفت: دانشگاه ها باید خود تولید اشتغال کنند، اگر هر دانشجویی پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه، یک حرفه و مهارت برای انجام کار داشت، آن وقت مدرک تحصیلی او را تأیید کنیم، این یک طرحی است که به صورت پایلوت در برخی دانشگاه ها در حال اجرا است و دانشجویان را به سمت فراگیری مشاغل حرفه ای محور و دانش بنیان سوق می دهد.

با 3 میلیون تومان، می توان یک شغل پایدار در فضای الکترونیکی ایجاد کرد

پروفسوز جلالی همچنین گفت: بازاریابی الکترونیکی یکی از این مشاغل دانش بنیان است که بیشتر با فکر، تفکر، بدعت، خلاقیت و... سر و کار دارد و سرمایه زیادی نیز نیاز ندارد، امروزه دانشجویان باید با استفاده از فناوری و خلاقیت برای خود شغل ایجاد کنند.

وی گفت: امروزه برای ایجاد هر شغل بین 150 تا 450 میلیون تومان اعتبار نیاز است، برای ایجاد هر شغل خود اشتغالی نیز بین 15 تا 20 میلیون سرمایه نیاز است، اما با این طرح و ایده بازاریابی الکترونیکی با 3 میلیون تومان سرمایه، می توان یک شغل درآمد زا و پایدار ایجاد کرد.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :