Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 98383
تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1395 12:8
تعداد بازدید : 241

ایران در تامین خوراک پتروشیمی حرف نخست را می زند

وجود منابع هیدروکربوری فراوان سبب شده امروزه ساخت مجمتع های پتروشیمی در ایران یک مزیت بزرگ برای اقتصاد کشور محسوب شود، هم اکنون ایران در زمینه خوراک پتروشیمی ها در دنیا حرف نخست را می زند...
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری شانا؛ دبیرکل انجمن کارفرمایان پتروشیمی با تاکید بر این که وجود منابع هیدروکربوری فراوان سبب شده امروزه ساخت مجمتع های پتروشیمی در ایران یک مزیت بزرگ برای اقتصاد کشور محسوب شود، گفت: هم اکنون ایران در زمینه خوراک پتروشیمی ها در دنیا حرف نخست را می زند.

احمد مهدوی ابهری با اشاره به ضرورت انعقاد قرارداد بلند مدت برای فروش مواد اولیه پتروشیمی گفت: این قراردادها اگر از طریق بورس هم باشد ما حرفی نداریم؛ به این شرط که مصرف کننده بداند که امسال این محصول به دستش می رسد و پتروشیمی ها هم بدانند که این مواد را باید برای واحدهای صنایع تکمیلی تولید کنند.

دبیرکل انجمن کارفرمایان پتروشیمی با بیان این که همه می دانند که ایران با توجه به گشایشهای سیاسی در عرصه بین المللی طی دو سال گذشته حرکتی نو را در بحث اقتصاد شروع کرده گفت: امروز ضرورت دارد که توانمندیهایمان را دوباره به دنیا معرفی کنیم.

وی افزود: متاسفانه طی سالهای گذشته تبلیغات سوء دشمنان و بحث تحریمهای ظالمانه، موجب شده معرفی توانمندیهای صنعت پتروشیمی و قسمتهای مختلف اقتصاد ایران به مردم دنیا، تجار و بازرگانان دنیا مغفول بماند، از این رو برگزاری نمایشگاههای بین المللی همچون ایران پلاست در شرائط کنونی کاملا برای ما ضرورت دارد.

مهدوی با تاکید بر این که وجود منابع نفتی و گازی فراوان سبب شده امروزه ساخت و تولید از مجتمعهای پتروشیمی در ایران یک مزیت بزرگ برای اقتصاد کشور محسوب شود، گفت: هم اکنون خوراک در پتروشیمی دنیا حرف نخست را می زند.

دبیرکل انجمن کارفرمایان پتروشیمی گفت: صنایع پایین دستی کشور تاکنون از همه لحاظ از رشد خوبی برخوردار بوده اند و می توانند در آینده پیشرفت خوبی داشته باشند؛ ضمن این که همان طور که در قانون مجلس شورای اسلامی هم اشاره شده برای توسعه صنایع پایین دستی و تکمیل زنجیره های تولید در صنعت پتروشیمی باید بسیار تلاش شود، یکی از راههای توسعه این صنایع نمایشگاههایی مثل ایران پلاست است که می تواند منجر به تفاهمنامه و قراردادها میان فعالان داخلی و خارجی این حوزه شود.

وی دهمین نمایشگاه ایران پلاست را فرصت مناسبی برای توسعه بازارهای صادراتی صنعت پتروشیمی دانست و گفت: یکی از ارکان اصلی سیاستهای اقتصاد مقاومتی استفاده از مزیتهای نسبی کشور برای توسعه صادرات کشور است.

مهدوی با بیان این که هم اکنون خوشبختانه مشکل زیادی در بحث تامین مواد اولیه صنایع تکمیلی پتروشیمی وجود ندارد، گفت: محصولات مجتمعهای پتروشیمی به راحتی به دست مصرف کنندگان نهایی رسیده و آنها نگران نبود محصول یا صادرات آن نیستند، البته یک سری مشکلات در سامانه بهین یاب و بورس بوده که آنها هم در حال برطرف شدن هستند و ان شاالله که زمینه به شکلی فراهم شود که صنایع پایین دستی ما بتوانند با ظرفیت کامل کار کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :