Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 98599
تاریخ انتشار : 6 اردیبهشت 1395 9:21
تعداد بازدید : 659

پوستر حماسه سیاسی «هر سال یک انتخابات» منتشر شد

به ابتکار جمعي از طلاب و فضلای حوزه علميه قم و با هدف دفاع، تبيين و تبليغ دستاوردهاي ارزشمند انقلاب اسلامی نمایه «حماسه سیاسی» توسط پایگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی منتشر شد...
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری حوزه؛ به ابتکار جمعي از طلاب و فضلای حوزه علميه قم و با هدف دفاع، تبيين و تبليغ دستاوردهاي ارزشمند انقلاب اسلامی نمایه «حماسه سیاسی» توسط پایگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی منتشر شد.

در آستانه حماسه سیاسی ملت ایران، جمعي از طلاب حوزه علميه قم در پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی، مجموعه نمایشگاهی «حماسه سیاسی» را در 33 پوستر با شعار «متوسط هر سال یک انتخابات» منتشر کردند.
براساس این گزارش: پس از پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون مجموعاً 33 انتخابات در کشور برگزار شده است که عبارتند از انتخابات همه پرسی، خبرگان قانون اساسی، ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی، خبرگان رهبری و شوراهای اسلامی شهر و روستا.
بر پایه این گزارش هر کدام از این پوسترها مطالبی از امام یا رهبری در مورد اهمیت شرکت در انتخابات را یادآور شده و با طراحی هنرمندانه نوع انتخابات، تاریخ برگزاری، تعداد واجدین شرایط، تعداد رای دهندگان و درصد مشارکت همراه با تصاویر را به نمایش گذاشته است.
مجموعه نمایشگاهی «حماسی سیاسی» تاریخچه برگزاری انتخابات در نظام جمهوری اسلامی ایران را به عنوان شاخص مردم سالاری دینی به تصویر می کشد و افکار عمومی و به خصوص نسل جدید را در جریان راه طی شده قرار می دهد.
در اولین نمایه منتشره از این مرکز، اطلاعات دقیق اولین انتخابات رسمی تاریخ جمهوری اسلامی ایران پس از انقلاب شکوهمند بهمن 57 ارایه شده است.
در این نمایه آمده است: اولین انتخابات رسمی ایران پس از انقلاب اسلامی، انتخابات همه پرسی جمهوری اسلامی بود که در تاریخ 10 فروردین سال 1358 برگزار شد و نتیجه این انتخابات در تاریخ 12فروردین رسما اعلام و جمهوری اسلامی به عنوان نظام حاکم در ایران به دنیا معرفی شد.
گفتنی است: تعداد واجدین شرایط برای حضور در این انتخابات 20 میلیون857 هزار و 291 نفر بودند که پس از حضور در کرسی های انتخابات تعداد 20 میلیون و 440 هزار و 108 نفر با رای آری به نظام جمهوری اسلامی مهر تایید بر انتخاب این حکومت مردمسالار مبتنی بر حاکمیت ولایت فقیه زدند و در این انتخابات و پس از احراز نتایج، 2/98 درصد مردم برگه آری را به صندوق های رای ریختند.
علاقه مندان می توانند مجموعه نمایشگاهی «حماسه سیاسی» را از پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی و یا با شماره تلفن های 7 ـ37835096 ـ 025 تهیه کنند.
خاطرنشان می شود: پايگاه اطلاع رساني دستاوردهاي انقلاب اسلامي به همت جمعي از طلاب حوزه ی علميه قم با هدف دفاع، تبيين و تبليغ دستاوردهاي ارزشمند انقلاب اسلامي راه اندازي شده است.
اين پايگاه اطلاع رساني به هيچ شخص، ارگان و جناح سياسي وابسته نبوده و مخارج خود را از طريق توليد و فروش محصولات فرهنگي تامين مي كند.
عوامل اين پايگاه معتقدند كه در هيچ قطعه اي از تاريخ ايران به اندازه ی مقطع انقلاب اسلامي به ايران، ملت شريف آن و جهان اسلام خدمت نشده است؛ از اين رو وظيفه ملي و ديني خود مي دانند تا به دفاع منطقي آرزوي هزاران ساله مسلمانان جهان را براي نسل حاضر و آينده روايت كنند.
دست اندركاران اين پايگاه تلاش مي كنند با نگاهي كلان و خارج از محدوده گرايش هاي معمول و متعارف سياسي، به دفاع از دستاوردهاي ارزشمند انقلاب اسلامي بپردازند و عملكرد ادوار مختلف نظام اسلامي را با تكيه بر آمار و منابع اطمينان آور علمي مورد بررسي و تحليل قرار دهند.
خبرگزاری حوزه تا روز برگزاری انتخابات این سلسله پوسترهای انتخاباتی را منتشر می کند.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :