Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 98875
تاریخ انتشار : 9 اردیبهشت 1395 9:16
تعداد بازدید : 791

دستگاه تعمیر و نگهداری باتری های صنعتی ساخته شد

محققان کشور موفق به ساخت دستگاهی برای تعمیر و نگهداری باتری های صنعتی برای افزایش طول عمر آنها شدند. طول عمر باتری های صنعتی بیش از ۳۰ سال است ولی در صورتی که این باتری ها از تعمیر و نگهداری درستی برخوردار باشند...به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری مهر؛ محققان کشور موفق به ساخت دستگاهی برای تعمیر و نگهداری باتری های صنعتی برای افزایش طول عمر آنها شدند.

سید محمدرضا شمس آبادی محقق طرح دستگاه تعمیر و نگهداری باتری های صنعتی (LOAD BANK) در حاشیه «ششمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس»، گفت: طول عمر باتری های صنعتی بیش از ۳۰ سال است ولی در صورتی که این باتری ها از تعمیر و نگهداری درستی برخوردار باشند.

وی با بیان اینکه LOAD BANK یکی از دستگاه هایی است که در تعمیر و نگهداری باتری های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد، گفت: از این رو درصدد آمدیم که در راستای افزایش طول عمر باتری های صنعتی، دستگاه تعمیر و نگهداری باتری های صنعتی را بسازیم.

شمس آبادی با بیان اینکه قیمت این باتری ها بیش از ۵۰۰ هزار تومان است، گفت: با توجه به قیمت بالای این باتری ها، ضروری بود تا دستگاهی برای تعمیر و نگهداری آنها متناسب با نیاز کشور ساخته شود.

وی با اشاره به مخاطبان دستگاه تعمیر و نگهداری باتری های صنعتی (LOAD BANK)، گفت: صنایعی مانند پتروشیمی، پالایشگاه، کارخانه سیمان، کاشی سازی، نیروگاه ها و ... از جمله صنایعی هستند که می توانند از LOAD BANK بهره ببرند.

به گفته شمس آبادی، هر صنعتی نیاز به یک الی دو دستگاه LOAD BANK دارد که در طول سال به مدت ۱۰ روز باتری های صنعتی خود را توسط آن مورد تست قرار دهد.

وی با بیان اینکه LOAD BANK نمونه خارجی دارد و چهار الی پنج کشور تولیدکننده این دستگاه ها هستند، گفت: اکنون با تولید این دستگاه به جمع تولیدکنندگان LOAD BANK پیوسته ایم.

شمس آبادی با بیان اینکه نمونه های خارجی از مشکلاتی برخوردار است، گفت: در طراحی این LOAD BANK سعی کرده ایم مشکلات نمونه های خارجی را برطرف کنیم و با استانداردهای لازم در کشور، آن را به تولید برسانیم.

وی با اشاره به مزیت های LOAD BANK اظهار کرد: در این سیستم خطای انسانی و اندازه گیری وجود نداشته و از دقت بالایی برای ثبت اطلاعات باتری ها برخوردار است و می تواند دیتاهای باتری را به هنگام تعمیر و نگهداری، ذخیره کند.

شمس آبادی با بیان اینکه LOAD BANK در دو مدل دستی و اتوماتیک، طراحی و ساخته شده است، گفت: در مدل اتوماتیک آن، تست باتری های صنعتی به صورت اتوماتیک و طبق استانداردها انجام می گیرد و می تواند جریان باتری را در عرض پنج ساعت محاسبه کند.

به گفته وی، اگر ولتاژ باتری های صنعتی در این مدت زمان از ۸۵ درصد پایین تر نباشد، باتری سالم است و اگر پایین تر باشد، متوجه ایرادات باتری خواهیم شد و درصدد رفع مشکل آن برمی آییم.

شمس آبادی تاکید کرد: ما به عنوان یک شرکت دانش بنیان می توانیم نیاز کشور را از این دستگاه ها با قیمت پایین (قیمت یک چهارم نمونه های خارجی) تأمین کنیم.

به گزارش مهر، این طرح در ششمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس ارائه شده است و در صنایع مختلف به ویژه نفت، گاز و پتروشیمی مورد استفاده قرار می گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :