Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 99659
تاریخ انتشار : 21 آبان 1385 14:0
تعداد بازدید : 222

مدير واحد تحقيقات داروسازي پورسينا

توليد جديدترين داروي ضدفشار خون در ايران آغاز شد

مزاياي قرص كارو ديلول پي اس نسبت به داروهاي نسل قبلي مقاومت نكردن نسبت به انسولين و جلوگيري از ابتلا به بيماري ديابت است.
جديدترين داروي ضدفشار خون به همت واحد تحقيقات شركت داروسازي پورسينا و با مجوز از وزارت بهداشت در كشور به توليد انبوه رسيد و هم اكنون در داروخانه هاي سراسر كشور موجود است .
دكترعباس منتظر مدير واحد تحقيقات داروسازي پورسينا از توليد قرص « گاروديلول پي اس » به عنوان جديدترين داروي ضدفشار خون در كشور نام برد و گفت : اين دارو در بخش تحقيقات شركت فرموله شده و پس از انجام آزمايش هاي مقايسه اي با نمونه خارجي و كسب مجوز از آزمايشگاه هاي كنترل غذا و دارو و اداره نظارت بر امور داروي وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي كشور به بازار عرضه شده است .
وي با اشاره به اينكه داروي فوق نسل سوم داروها و مهاركننده گيرنده هاي « بتا » و « آلفا » در بدن است افزود : از مزاياي داروي مذكور مي توان به كنترل فشار خون اشاره كرد.
دكتر منتظر با تاكيد بر اينكه كنترل فشار خون 65 درصد مرگ و مير بيماران مبتلا به نارسايي احتقاني قلب را كاهش مي دهد بر لزوم كنترل فشار خون تاكيد كرد. وي مزاياي قرص « كارو ديلول پي اس » را نسبت به داروهاي نسل قبلي ايجاد مقاومت نكردن نسبت به انسولين و جلوگيري از ابتلا به بيماري ديابت برشمرد.
دكترمنتظر تصريح كرد : حفظ برون دهي قلبي و نحوه اثر اين دارو به گونه اي است كه در فشار خون هاي اساسي عملكرد بسيار مفيدي داشته و در بيماران مسن يا در كساني كه نارسايي كليه متوسط يا شديد دارند نيازي به تنظيم ميزان مصرف آن نيست .
وي گفت : از مزاياي ديگر اين دارو قيمت مناسب آن است كه با وجود كيفيت برابر با داروهاي مشابه خارجي نسبت به آن داروها 10 تا 20 برابر ارزانتر است .
مدير واحد تحقيقات داروسازي پورسينا اضافه كرد : توليد اين دارو علاوه بر حفظ سلامت و جلوگيري از مرگ و مير بيماران به ميزان قابل توجهي صرفه جويي ارزي را به دنبال داشته و بيماران با اطمينان خاطر از دارويي استفاده مي كنند كه تحت نظارت و كنترل بسيار دقيق توليد شده است . به صورت قرص هاي 25 6 5 12 Carvedilol Ps لازم به ذكر است : و 25 ميلي گرمي توليد و عرضه شده است .
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :