Index
ورود کاربر

پیشرفت های ایران اسلامی حیرت انگیز است

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان: ایران در منطقه در تولید علم اول و در دنیا هفتم است و از نظری شانزدهم است. ایران در بسیاری از امور در منطقه اول است.

19 بهمن 1397

انقلاب اسلامی ایران مسیر تاریخ را عوض کرد

«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان تأکید کرد: انقلاب اسلامی در ایران مسیر تاریخ را عوض کرد و اعتقاد داریم که این انقلاب، رابطه مستقیمی با سرنوشت مقاومت و منطقه دارد.

15 بهمن 1397

سردار سلیمانی در میان ۱۰ متفکر برتر جهانی

فارن پالیسی در مقدمه سالنامه «اندیشمندان جهانی» گفته است که ۱۰۰ اندیشمند برتر دنیا را به ۱۰ گروه تقسیم کرده و ۱۰ فرد برتر در هر کدام از این گروه ها را انتخاب کرده است و حال نام سردار سلیمانی در میان این ۱۰ نفر برتر دیده می شود.

4 بهمن 1397

نماینده پاپ: جهانیان به حکمت ایران نیاز دارند

نماینده پاپ، رهبر کاتولیک های جهان گفت: ایران در موضوع حکمت و شناخت بسیار غنی است و جهانیان به این حکمت نیاز دارند لذا ایران نباید منزوی شود.

19 دی 1397

رتبه نخست ایران در شاخص توسعه انسانی

سازمان ملل متحد در آخرین به روزرسانی آمار خود اعلام کرد شاخص توسعه انسانی در ایران ۰.۷۹۸ است که این کشور را در جایگاه نخست منطقه قرار می دهد.

12 دی 1397

حکم دادگاه لاهه یک پیروزی برای ایران بود

طراح تحریمهای ایران در دولت اوباما با اشاره به اینکه حکم دادگاه لاهه پیروزی برای ایران بود گفت: این حکم می تواند برای جلب نظر و همکاری شرکای بین المللی و خارجی ایران بسیار مفید و موثر باشد.

14 مهر 1397

عضویت ایران در هیئت علمی سازمان بین المللی استاندارد

دبیرکل سازمان بین المللی استاندارد ایزو از عضویت ایران در هیئت علمی پانزده نفری این سازمان خبر داد.

11 مهر 1397

کمپین عراقی ها در حمایت از زائران ایرانی

مردم عراق در راستای حمایت از زائران ایرانی برای زیارت اربعین امام حسین (ع) کمپین «حب الحسین یجمعنا» به راه انداختند.

7 مهر 1397

پیشرفت های علمی ایران نشریه ساینس را به تحسین واداشت

نشریه معروف ساینس در جدیدترین شماره خود در مقاله ای با عنوان ” ایران، علم و تعامل ” ایران پس از انقلاب ۱۹۷۹ را تجزیه و تحلیل علمی کرده است.

3 مهر 1397

الجزیره: نظام ایران جزء مقاوم ترین حکومت های منطقه است

نظام ایران جزو مقاوم ترین حکومت های منطقه به شمار می رود تأکید کرده آن را نمی توان با تحریم و تهدید سرنگون کرد.

29 مرداد 1397

برند ایرانی پاکشو، برنده جشنواره بین المللی نیویورک

برای اولین بار در تاریخ تبلیغات ایران یک شرکت ایرانی توانست با تولید یک ویدیو شرکتی (کورپوریت ویدیو) در یک جشنواره بین المللی مطرح و در رقابت با سایر برندهای جهانی، جوایز ویژه ای کسب کند.

26 فروردین 1397

خودروی خورشیدی «هاوین2»

علیرضا جعفرخانی یکی از اعضای تیم هاوین است که خودروی خورشیدی هاوین2 را ساخته و در سیزدهمین مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران به نمایش گذاشته است.

23 فروردین 1397

جزء معدود کشور های تولید کننده سانتریفیوژ "د کانتر" هستیم

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: سانتریفیوژ "د کانتر" را تولید کردیم و امروز رونمایی شد اما در مجموع کشورهای معدودی قادر به تولید این سانتریفیوژ هستند.

21 فروردین 1397

ایران شانزدهمین خودروساز جهان شد

یک سازمان بین المللی فعال در حوزه تولید خودرو اعلام کرد که ایران در سال ۲۰۱۷ توانست رتبه شانزدهم خودروسازان جهان از نظر کمیت را به دست بیاورد.

10 فروردین 1397

ایران بزرگ ترین پالایشگاه تولید بنزین یورو5 جهان را دارد

بزرگ ترین پالایشگاه تولیدکننده بنزین یورو 5 دنیا به ایران تعلق دارد.

27 اسفند 1396

جایگاه هشتمی برای نماینده ایران در اسنوبرد پارالمپیک زمستانی

نمایندگان ایران در رشته اسنوبرد به جایگاه هشتم، هفدهم و بیست و یکم دست یافتند.

25 اسفند 1396

حضور ۲۷ دانشگاه ایرانی در بزرگترین رتبه بندی علم و فناوری دنیا

نظام رتبه بندی آینده پژوهی علم در تازه ترین رتبه بندی خود اعلام کرد ۲۷ دانشگاه از ایران در بزرگترین نظام رتبه بندی علم و فناوری دنیا قرار گرفتند.

13 اسفند 1396

خادم الشریعه برترین شطرنج باز ایران در رنکینگ جهانی

رنکینگ جهانی فدراسیون شطرنج با معرفی سارا خادم الشریعه به عنوان برترین شطرنج باز ایران، صعود دو پله ای تیم ایران را اعلام کرد.

10 اسفند 1396

کیفیت علم ایران اندازه گیری شد/میزان استفاده از مقالات ایرانی

شاخص متوسط استناد نرمال شده مستخرج از پایگاه اسکوپوس نشان می دهد ایران با کسب رتبه پانزدهم اثرگذاری علم دنیا توانسته است رتبه نخست نرخ رشد کیفیت علم دنیا را کسب کند.

9 اسفند 1396

ايران در جنگ سايبري بازيگري ممتاز و برجسته است

روزنامه رای الیوم، یک افسر بلندپایه دایره ۸۲۰۰ در مرکز اطلاعات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی: ایران از حیث فناوری و همچنین از حیث تسلیحاتی که در اختیار دارد، در صدر دشمنان اسرائیل است.

6 اسفند 1396

ایران به نمونه ای متعالی از تمدن تبدیل شده است

روزنامه صهیونیستی جروزالم پست: ایران به دلیل برخورداری از دانشمندان شایسته و زیرساخت های علمی مستحکم، «نمونه ای متعالی از تمدن» است و به همین دلیل برای ما (اسرائیل) بسیار، بسیار خطرناک است.

6 اسفند 1396

افتتاح نخستین بیمارستان هوشمند کشور در ارومیه

بیمارستان بین المللی 300 تختخوابی میلاد در ارومیه به عنوان نخستین بیمارستان هوشمند کشور روز شنبه با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده به بهره برداری رسید.

6 اسفند 1396

عناب و زرشک بیرجند ثبت جهانی شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت از ثبت جهانی 10محصول استراتژیک صادراتی ایران از جمله عناب و زرشک بیرجند براساس توافقنامه لیسبون در سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO) به ثبت خبر داد.

2 اسفند 1396

کسب رتبه 13 جهان در حوزه بیوتکنولوژی توسط ایران

مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام کرد: بر اساس رتبه بندی سایت سایماگو در حوزه بیوتکنولوژی، ایران در سال 2016 با یک پله صعود در جهان نسبت به سال گذشته در رده 13 جهان قرار گرفته است.

2 اسفند 1396

شناسایی ۸۲ ژن جدید مؤثر در بیماری کم توانی ذهنی ارثی

مرکز تحقیقات ژنتیک دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در دستاوردی دیگر، به شناسایی ۸۲ ژن جدید در بیماری کم توانی ذهنی ارثی دست یافت.

23 بهمن 1396

کارشناس اتریشی: ایران شاهد پیشرفت های علمی قابل توجهی در دوران انقلاب بوده است

یک کارشناس اتریشی با اشاره به پیشرفت های قابل توجه علمی ایران در دوران انقلاب اسلامی همچنین تاکید کرد که ایران در جنگ عراق با تحمل رنج های فراوان توانست از قلمرو خود دفاع کند.

18 بهمن 1396

ایران با انقلاب اسلامی قدرت تعیین کننده منطقه شد

یک کارشناس برجسته آلمانی انقلاب اسلامی ایران را به این دلیل که سکولاریسم را زیر سؤال برد تاریخ بسیار بااهمیت دانسته آن را انقلابی ضدآمریکایی و ضدنظام لیبرال غربی توصیف کرد.

16 بهمن 1396

ایران آرام اما بی وقفه مشغول جذب سرمایه گذار خارجی است

یک رسانه خارجی اعلام کرد، با وجود تلاش رییس جمهوری آمریکا برای ناکام ماندن ایران از منافع برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تهران آرام و بی درنگ به هدف جذب سرمایه گذاری خارجی رنگ واقعیت می زند تا اشتغال و تولید را افزایش دهد.

24 دی 1396

بانوی شیرازی برنده مدال از آکادمی علوم جهان

پروفسور افسانه صفوی استاد تمام دانشگاه شیراز برنده مدال سخنرانی از آکادمی علوم جهان در ایتالیا شد.

21 دی 1396

ایران از اختلاف سیاسی برای گرسنه نگاه داشتن مردم قطر استفاده نکرد

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی ، وزیر خارجه و معاون نخست وزیر قطر در یک گفت و گوی تلویزیونی اظهار داشت که ایران ازاختلاف سیاسی برای گرسنه نگاه داشتن مردم قطر استفاده نکرده است.

21 دی 1396

  • تعداد رکوردها : 534