Index
ورود کاربر

در کوتاه ترین زمان ممکن از بحران عبور خواهیم کرد

این بیماری، یک بیماری فراگیر است، تقریباً دامنه آن همه استان های ما را فرا گرفته و به یک معنا یک بیماری جهان گیر است.

14 اسفند 1398

تولید سالانه ۱۲ میلیون اصله نهال پسته در مهریز

مدیرجهاد کشاورزی مهریز گفت: سالانه افزون بر ۱۲ میلیون اصله نهال پسته توسط ۹ نهالکار این شهرستان تولید و بین علاقه مندان توزیع می شود.

12 اسفند 1398

تولید کیت تشخیص کرونا در کشور

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از تولید کیت تشخیص قطعی کرونا در کشور با تلاش فناوران وزارت دفاع خبر داد.

9 اسفند 1398

سطح گلخانه های کشور به ۱۸ هزار هکتار رسید

مجری طرح توسعه گلخانه‎های وزارت جهاد کشاورزی گفت: سطح زیرکشت گلخانه های کشور از هشت هزار و ۸۰۰ هکتار در سال ۹۲ به حدود ۱۸ هزار هکتار رسیده است.

8 اسفند 1398

بیلبوردهای "ایران قدردان شماست" در پایتخت اکران شد

اکران طرح های فرهنگی و گرافیکی با عنوان «ایران قدردان شماست» با هدف قدردانی از زحمات پرستاران و پزشکان در سطح شهر تهران آغاز شد.

8 اسفند 1398

حکیم: شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس پیروزی را در عراق رقم زدند

رهبر جریان حکمت ملی عراق با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عراق در این سال ها، از شهدای حمله تروریستی آمریکا یاد کرد و گفت: شهید حاج ابومهدی المهندس و مهمان بزرگ عراق شهید سپهبد قاسم سلیمانی فرماندهانی بودند که پیروزی را در عراق رقم زدند.

8 اسفند 1398

بهره برداری آزمایشی از زیرگذر گیشا آغاز شد

بهره برداری آزمایشی از زیرگذر گیشا در شمال غربی پایتخت صبح امروز چهارشنبه با حضور استاندار و شهردار تهران آغاز شد و انواع خودروها می توانند به صورت دو طرفه از آن استفاده کنند.

7 اسفند 1398

رشد تولید فولاد خام ایران بیش از 20 برابر رشد جهانی

انجمن جهانی فولاد خبر داد: رشد تولید فولاد خام ایران بیش از 20 برابر رشد جهانی به ثبت رسید. بر این اساس طی ژانویه 2020 میلادی تولید فولاد خام ایران شاهد رشد 46.7 درصدی و تولید جهانی این محصول تنها 2.1 درصد افزایش یافت.

7 اسفند 1398

تولید بیش از ۲۰ میلیون بذر هیبرید خیار در دانشگاه آزاد دهاقان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان گفت : بیش از ۲۰ میلیون بذر هیبرید خیار در سال ۹۸ در این واحد دانشگاهی تولید شد.

7 اسفند 1398

در شرایط تحریم افتتاح آزادراه تهران - شمال دلپذیر و ارزشمند است.

در تمام مسیر این جاده شما از پل عبور می کنید می روید داخل تونل یا از تونل خارج می شوید می روید روی پل، معلوم است در این 32 کیلومتر چه کار عظیم و بزرگی انجام شده است.

6 اسفند 1398

تولید فرآورده های تزریقی و ملزومات دیالیز دستاوردی از دل تحریم ها

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: دستیابی به دانش فنی و تولید فرآورده های تزریقی و ملزومات دیالیز صفاقی، دستاوردی از دل تحریم ها است.

6 اسفند 1398

برخورداری ۵۳ درصد عشایر کشور از آب آشامیدنی سالم

رئیس سازمان امور عشایر کشور با بیان اینکه اکنون حداقل ۹۵ درصد محلات عشایری دارای راه دسترسی هستند، گفت: همچنین بیش از ۵۳ درصد عشایر کشور از آب آشامیدنی سالم و استاندارد برخوردار هستند.

6 اسفند 1398

آبگیری دریاچه نمک پس از ۸ سال خشکسالی

رئیس منطقه حفاظت شده کویر مرکزی ایران گفت: آب تالاب «بندعلی خان» بعد از ۸ سال به دریاچه نمک سرازیر شده و با ادامه روند بارش ها پیش بینی می شود، بیش از ۶۰ درصد دریاچه نم آبگیری شود.

6 اسفند 1398

هزار و ۲۰۰ واحد صنعتی راکد کشور امسال احیا شدند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کشور با بیان اینکه احیای واحدهای راکد یک اولویت است، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون یک هزار و ۲۰۰ واحد صنعتی راکد در سطح کشور احیا شده اند.

5 اسفند 1398

سومین سکوی فاز ۱۳ پارس جنوبی نصب شد

سومین سکوی برداشت گاز طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی با ظرفیت برداشت روزانه ۱۴.۲ میلیون متر مکعب گاز غنی در خلیج فارس نصب شد.

5 اسفند 1398

خبر خوش قائم مقام وزیر صمت؛ رکورد ذخایر کالاهای استراتژیک شکسته شد

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی از شکسته شدن رکورد ذخایر کالاهای استراتژیک خبر داد و گفت: تابه حال این میزان ذخایر استراتژیک کالای اساسی نداشته ایم و از این نظر در شرایط بسیار مطلوبی قرار داریم.

5 اسفند 1398

توانایی کامل شرکت های دانش بنیان ایرانی برای ساخت "کیت های تشخیص کرونا"

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری با اشاره به همکاری مشترک ستاد توسعه زیست فناوری و اداره کل آزمایشگاه های سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت از تلاش ایران برای ساخت کیت تشخیص ویروس کرونا خبر داد.

5 اسفند 1398

ایران در تولید تجهیزات و تاسیسات آب و فاضلاب رو به خودکفایی است

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: بیش از ۸۰ درصد تجهیزات و تاسیسات آب و فاضلاب ایران در داخل کشور تولید شده و در این زمینه رو به خودکفایی هستیم.

4 اسفند 1398

حفر ۱۰۰ حلقه چاه نفت و گاز با ناوگان ملی حفاری

معاون عملیات حفاری شرکت ملی حفاری ایران گفت: شمار چاه های نفت و گاز حفر شده با کاربست ناوگان حفاری این شرکت در مناطق خشکی و دریایی کشور در سال جاری به یکصد حلقه چاه رسید.

4 اسفند 1398

وزیر نیرو: دولت هر پنج هفته یک تصفیه خانه ساخته است

وزیر نیرو گفت: در دوران دولت تدبیر و امید ۶۵ تصفیه خانه در کشور ساخته شده، یعنی هر پنج هفته یک تصفیه خانه در کشور ایجاد شده است.

4 اسفند 1398

وزیر کشور: ۲۴۵۱۲۴۰۴ نفر (۴۲.۵۷درصد) در انتخابات شرکت کردند

وزیر کشور میزان مشارکت مردم در انتخابات را ۲۴۵۱۲۴۰۴ نفر یعنی ۴۲/۵۷ درصد اعلام کرد.

4 اسفند 1398

تجهیزات پله برقی در مترو تهران بومی سازی شد

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران با اشاره به خودکفایی در صنعت حمل و نقل ریلی اعلام کرد: در ۲ سال اخیر موفق شدیم قطعه هندریل ۸۲۲ پله برقی را توسط متخصصان داخلی بومی سازی کنیم به همین خاطر خرابی پله برقی ها در ایستگاه های خطوط مترو کاهش یافته است.

3 اسفند 1398

ایران در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر جهان

نشست بین المللی مبارزه با مواد مخدر با حضور رؤسا و مقامات ارشد پلیس ۵۷ کشور جهان و رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی کشورمان در رم برگزار شد.

3 اسفند 1398

مواد اولیه دارویی تشخیص و درمان سرطان تولید شد

محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید مواد اولیه دارویی شدند که به واسطه این مواد، دارو و کیتهای تشخیص سرطان از جمله سرطان پروستات به تولید می رسند.

3 اسفند 1398

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا: افق روشنی پیشِ روی کشور است

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) گفت: با توجه به توانمندی امروز کشور و ظرفیت هایی که در کشور داریم مطمئن هستیم افق روشنی پیشِ روی کشور است و ما می توانیم بحران های ناشی از تحریم را با موفقیت پشت سر بگذاریم.

3 اسفند 1398

رشد اقتصادی ایران براساس آمار های جهانی مثبت شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه از مثبت شدن رشد اقتصادی کشور براساس آمار های جهانی خبر داد.

2 اسفند 1398

اورهال بومی هواپیما های جنگی

اورهال (بازآمد سازی) فرآیندی بسیار پیچیده و دشوار است که تنها از عهده کشور سازنده هواپیما برمی آید.

1 اسفند 1398

تولید روزانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار ماسک در کشور

مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی گفت: ۱۵ تولید کننده ماسک در کشور، روزانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار عدد ماسک تولید می کنند که پاسخگوی نیاز کشور است.

1 اسفند 1398

دانش فنی دکل های حفاری سنگین در اختیار ماست

رییس جهاد دانشگاهی گفت: اکنون انتقال دانش ساخت دکل به طور کامل انجام شده است و صاحب طراحی دانش دکل های کوچک حفاری سنگین تا ۳ هزار اسب بخار هستیم.

29 بهمن 1398

ثبت رکورد جهانی آموزش اتباع خارجی توسط جمهوری اسلامی ایران

رییس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی وزارت آموزش و پرورش، از ثبت رکورد جهانی آموزش اتباع خارجی با آموزش بیش از ۵۴٠ هزار دانش آموز اتباع خبرداد.

29 بهمن 1398

  • تعداد رکوردها : 4311