Index
ورود کاربر

دستاوردهای جدید ایران؛ از موشک های نقطه زن تا سلاح توپ لیزری

جمهوری اسلامی ایران به توانمندی ساخت و بکارگیری توپ های جدیدی که از لیزرهای با توان بالا استفاده می کنند دست پیدا کرده و این تسلیحات را برای حفاظت از برخی مراکز حساس کشور بکار گرفته است.

3 شهریور 1398

رونمایی از 8 محصول دارویی

هشت قلم محصول دارویی ترک اعتیاد در سیزدهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد رونمایی شد

3 شهریور 1398

باور 373 برتر از سامانه پاتریوت آمریکاست

رئیس سازمان صنایع الکترونیک وزارت دفاع گفت: صفر تا 100 سامانه موشکی باور 373 با نبوغ و دانش دانشمندان نخبه کشور طراحی و ساخته شده است.

3 شهریور 1398

اقتدار نظام جمهوری اسلامی دشمن را به یأس و ناامیدی کشانده است

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی به سطحی از اقتدار رسیده که دشمن را به یأس و ناامیدی کشانده است و به عنوان یک قدرت شکست ناپذیر در سطح بین المللی بروز و ظهور می کند.

1 شهریور 1398

پیشرفت های دفاعی کشور، الگویی برای صنایع تولید داخل است

ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: پیشرفت و خودکفایی در حوزه های مختلف موشکی، پدافندی، فضایی می تواند الگویی برای صنایع تولید داخل در جهت مقابله با تحریم های ظالمانه باشد.

1 شهریور 1398

رزمایش بزرگ نیروی زمینی سپاه در شمالغرب کشور برگزار شد

رزمایش بزرگ غدیر توسط نیروی زمینی سپاه با هدف انهدام بقایای مقرهای گروهک های تروریستی ضد انقلاب در ارتفاعات مرزی منطقه بورالان ماکو در استان آذربایجان غربی اجرا شد.

1 شهریور 1398

موشک هایی که با قابلیت های حیرت انگیز برای دشمن خط و نشان می کشند

ایران در حوزه طراحی و ساخت سامانه های پدافند هوایی در حالی به خودکفایی رسیده که سالهاست تحت شدیدترین تحریم ها قرار داریم.

1 شهریور 1398

ایرانیان سالانه بیش از ۲ میلیون لیتر خون اهدا می کنند

پور فتح الله گفت: امروزه به طور مستقیم فرآورده هایی مانند پلاکت و پلاسمای افراد اهداکننده جهت رفع نیاز بیماران گرفته می شود.

29 مرداد 1398

اهدای 50 جهیزیه به نو عروسان با مشارکت خیران

همزمان با عید سعید قربان با مشارکت خیران 50 نو عروس به خانه بخت رفتند.

29 مرداد 1398

قدرت دوم جهان و قدرت اول آسیا در رشته اسنوکر هستیم

دبیر فدراسون بولینگ، بیلیارد و بولس گفت: در رشته اسنوکر و در بخش آقایان قدرت دوم جهان و قدرت اول آسیا هستیم.

29 مرداد 1398

خودروی زرهی رعد دومین خودروی ضدمین و ضدکمین ایران

خودروی زرهی رعد دومین خودروی ضدمین و ضدکمین ایران است که بر اساس نیاز نیروهای مسلح و برای افزایش ضریب حفاظت از جان مرزبانان طراحی و تولید شده است.

28 مرداد 1398

مسیر ۱۰۰ ساله غرب که «پهپاد»های ایرانی ۳۰ ساله رفتند

تاریخ فعالیت علمی و عملی در سطح جهان در حوزه «پهپاد» بیش از یک قرن سابقه دارد ولی جمهوری اسلامی ایران توانسته است در مدتی کمتر از ۳۰ سال به رقیب اصلی کشورهای جهان تبدیل شود.

28 مرداد 1398

رونمایی از نفربر «رعد»

خودروهای تاکتیکی ارس۲ با حضور وزیر دفاع و فرمانده نیروی زمینی ارتش تحویل نیروهای مسلح شد.

28 مرداد 1398

سالانه بیش از سه میلیارد دلار کالا از ایران به افغانستان صادر می شود

سرپرست سازمان توسعه و تجارت ایران گفت: با توجه به تنوع محصولات و بازار پسندی محصولات ایرانی سالانه بیش از سه میلیارد دلار کالا از کشورمان به افغانستان صادر می شود.

28 مرداد 1398

۶ محصول دانش بنیان پزشکی در شیراز به بازار راه یافت

شرکت های دانش بنیان در حوزه علوم پزشکی ثمره دستیابی به دانشگاه نسل سوم است، رویکردی که می رود تا از علم و دانش تولید ثروت و کارآفرینی کند ، شش محصول از شرکت های دانش بنیان که بر این اساس تولیدات خود را به بازار عرضه می کنند روز سه شنبه در شیراز رونمایی شد.

28 مرداد 1398

صنعت فضا؛ از حوزه اقتدار تا زیرساختی برای توسعه کسب وکارها

رئیس سازمان فضایی ایران ضمن تاکید بر تعامل بیشتر رسانه با حوزه فضایی گفت: در یک دهه گذشته، حوزه فضا علاوه بر حوزه اقتداری به حوزه جذابی مانند حوزه اقتصادی تبدیل شده و تا ۲۰سال آینده نیز این روند ادامه دارد، فضا به زیرساخت برای توسعه کسب و کارها تبدیل شده است.

28 مرداد 1398

هموطن ارمنی با اهدای سلول بنیادی جان بیماری را در تبریز نجات داد

یکی از هموطنان ارامنه کشورمان که در زمان حاضر مقیم خارج است با اهدای سلول های بنیادی، جان بیمار نیازمندی را در تبریز نجات داد.

28 مرداد 1398

اشتغال بیش از ۷۲ هزار نفر در صنعت فرش دستباف آذربایجان غربی

سرپرست معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: ۷۲ هزار و ۳۲۱ نفر در حوزه فرش دستباف این استان مشغول فعالیت هستند.

28 مرداد 1398

دانش انرژی هسته ای را از صفر و با مدل دفاع مقدس شروع کردیم

عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به سیر تکامل بومی دانش هسته ای در کشور، گفت: برای دسترسی به نیروی انسانی هسته ای باید ابتدا علم و تجهیزات آن را داشت، در حالی که در ایران بعد از انقلاب، بیش از ۹۹ درصد نیروهای انسانی این عرصه از کشور رفته بودند و ما در هر سه مولفه؛ نیروی انسانی، علم و تجهیزات از صفر شروع کردیم.

28 مرداد 1398

عزت امروز تشیع بی نظیر است

معاون، فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، گفت: در ۴۰ سال گذشته تقریبا همه مؤلفه های سیاسی- اجتماعی زمان اهل بیت(ع) از جمله مبارزه با تحریف، جنگ مسلحانه، جنگ روانی و اقتصادی را تجربه کرده ایم اما عزتی که امروز تشیع دارد در هیچ برهه تاریخی نداشته است.

28 مرداد 1398

سه آزمایشگاه مرکز ملی خلاء افتتاح شد

همزمان با کلنگ زنی مرکز تحقیقات ملی جداسازی و توسعه کاربرد ایزوتوپ های پایدار، آزمایشگاه های تست پمپ های خلاء، تست شیر خلاء و فشارسنج های خازنی با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی افتتاح شد.

28 مرداد 1398

وزیر نیرو: رکورد صادرات برق شکست

وزیر نیرو گفت: در بازه زمانی اول خرداد تا ۲۰ مردادماه حدود ۲.۳میلیارد کیلووات ساعت انرژی صادرات برق داشته ایم که این میزان بیشترین مقدار صادرات در سال های اخیر بوده است.

28 مرداد 1398

هدیه رهبری به مردم تهران

شهردار تهران با اشاره به اینکه رهبر انقلاب در آستانه روز عید غدیر به مردم تهران هدیه خوبی اعطا کردند، گفت: ساخت پروژه چهار باغ، باعث پیوستگی شمال و جنوب اراضی عباس آباد به یکدیگر می شود.

28 مرداد 1398

خط تولید داروهای بیماران دیابتی و فشار خون در ساوه راه اندازی شد

خط تولید داروهای دسته جامدات ویژه بیماران دیابتی و فشار خون روزپنجشنبه با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در شهر صنعتی کاوه به بهره برداری رسید.

28 مرداد 1398

ایران مقام سوم مسابقات بین المللی غواصی نظامیان را کسب کرد

تیم غواصی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران مقام سوم چهارمین دوره مسابقات بین المللی غواصی عمق ۲۰۱۹ نظامیان جهان را کسب کرد.

28 مرداد 1398

ایران جزء ده تمدن برتر دنیا است

ایرانیان در مسئله دین هم تاریخ گسترده و عمیقی دارند. نقش گسترش سه دین بزرگ در جهان معاصر بر عهده حکومت های ایران بوده است.

28 مرداد 1398

راه اندازی ۶ کلاس تربیت بدنی در مدارس ابتدایی خراسان شمالی

سرپرست معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی از راه اندازی و تجهیز ۶ کلاس تربیت بدنی در مدارس ابتدایی استان خبر داد و گفت: در این زمینه ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

25 مرداد 1398

ووشوی ایران بر بام جهان ایستاده است

ووشو ایران ۲ سال است که مقام قهرمانی جهان را از آن خود کرده و توانسته جایگاه چین در این رشته را تصاحب کند.

25 مرداد 1398

رونمائی از نرم افزار موبایلی سنجش مالاریا در خاش

نرم افزار (اپلیکشن) "Application" موبایلی سنجش ملّی مالاریا در سفر رئیس اداره مراقبت مالاریا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شهرستان خاش سیستان و بلوچستان امروز /یکشنبه/ رونمائی شد.

23 مرداد 1398

۱۲ ایستگاه فرستنده دیجیتال تلویزیونی روستایی شیروان آماده بهره برداری شد

بخشدار مرکزی شیروان گفت: ۱۲ ایستگاه فرستنده دیجیتال تلویزیونی روستایی این بخش آماده بهره برداری شده است که براساس برنامه ریزی انجام شده هفته دولت رسما افتتاح خواهد شد.

23 مرداد 1398

  • تعداد رکوردها : 3743