Index
89805رکورد در مدت زمان 12.37ثانیه
عبارت مورد جستجو :
الیاس تارای استاد دانشگاه تایلند: انقلاب اسلامی الگوی همه حرکت های استقلال طلبانه در خاورمیانه است. آنچه که امروز در کشورهای عربی در جریان است الهام گرفته از انقلاب اسلامی است. وقایع امروز جهان عرب قطره ای از حرکتی است که انقلاب اسلامی در جهان بوجود آورده است. ایران اکنون به الگویی برای همه ملت هایی تبدیل شده که می خواهند از زیر سلطۀ آمریکا خارج شوند. 5/12/1389
ایران سومین کشور جهان در جراحی کاشت حلزون شنوایی است. افرادی که مادرزادی ناشنوا بوده و نمی توانند حرف زدن بیاموزند و افرادی که توانایی صحبت کردن دارند اما به دلایلی مانند ابتلا به عفونت ها، تصادفات، بیماری های ارثی دچار ناشنوایی می شوند با کاشت حلزون شنوایی درمان می گردند. هم اکنون حدود 10 مرکز در ایران عمل کاشت حلزون شنوایی را انجام می دهند.
فاز سوم پتروشیمی پردیس عسلویه با ظرفیت تولید سالانه 1 میلیون و 755 هزار تن آمونیاک و اوره در تاریخ 13/6/1397 افتتاح شد. این فاز شامل واحدهای جانبی از جمله دو بویلر هر کدام به ظرفیت 150 تُن در ساعت، طرح توسعۀ ‏آبگیر و ایجاد واحد تولید آب ‏DM‏ به ظرفیت 300 مترمکعب در ساعت و 12 توربین و واحد بخار با ظرفیت تولید هزار و 900 مگاوات برق است.
خط تولید سامانۀ موشکی دوش پرتاب میثاق-2 در تاریخ 17/11/1384 افتتاح شد. این سامانه یک موشک زمین به هوا، هدایت شوندۀ مادون قرمز قابل حمل توسط نفر است. سامانۀ میثاق-2 دارای حدود 1 کیلوگرم سرجنگی و قابلیت گردش سریع حتی با زاویه 60 درجه و عدم تاثیر امواج اخلال گر نظیر ECM بر ایجاد خطا در هدف گیری آن است.
ایران اولین کشور جهان در تولید زرشک است. استان خراسان جنوبی با تولید 98 درصد زرشک کشور قطب تولید این محصول به شمار می رود و شهرهای قائن، درمیان و بیرجند بیشترین سطح زیر کشت زرشک را دارند. زرشک یا همان یاقوت سرخ نیاز به آب چندانی ندارد و با خاک و آب شور سازگار است.
تونل انتقال آب شرب از سراب تلخ به کاکارضای خرم آباد در تاریخ 18/12/1392 افتتاح شد. این تونل 445 متر طول داشته و با 48 هزار و 216 ساعت کارکرد ماشین آلات به ثمر نشسته است. با اجرای این طرح در هر ثانیه 1 هزار و 830 لیتر آب وارد تصفیه خانۀ خرم آباد شده و آب آشامیدنی 570 هزار نفر تامین می شود.
کارنامه / میشا . 275 21 تیر 1399 17:54
میشا اولین میش وحشی شبیه سازی شدۀ بین گونه ای ایران است که در تاریخ 25/7/1388 در محل پژوهشکدۀ زیست فناوری رویان جهاد دانشگاهی (مزرعۀ تحقیقاتی اصفهان) با عمل سزارین به دنیا آمد. این میش ماده و شبیه سازی شده از قوچ قمیشلو منبع سلول OEF بود که بلافاصله پس از تولد مُرد. هدف از تولید میشا، حفظ نمونه های ممتاز و برتر یک گونۀ جانوری و احیای گونه های در حال انقراض حیوانات بود.
حبیب افرام،رییس طایفه سریانی های لبنان: ایران منادی آزادی و دمکراسی و قدرتی منطقه ای بوده و احترام ویژه ای برای حقوق شهروندان اعم از مسلمان، مسیحی و یهود قایل است و با توجه به همین دیدگاه، اقلیت مسیحی و حتی اقلیت یهود در ایران از حقوقی کاملا برابر با دیگران شهروندان برخوردارند. 11/7/92
ایران اولین کشور جهان در تولید هواناوهای موشک انداز است. هواناو شناوری دو منظوره (آبی ـ خاکی) است که به روش هوابرد و با استقرار روی بالشتکی از هوای فشرده به آسانی و با نیروی رانش نسبتاً کمی روی سطوح آبی و خاکی حرکت می کند. هواناو یونس به موشک های سطح به سطح برد بلند نیز مجهز است.
سومین نسل ربات انسان نمای سورنا در تاریخ 25/8/1394 رونمایی شد. این ربات با همکاری بیش از 70 متخصص، به عنوان کلکسیونی از فناوری های پیشرفته فرارشته ای، قدرت علمی و توان رباتیکی کشور را نشان داد. افزایش قابلیت بینایی، شنوایی فارسی و تصمیم گیری هوشمند، ایجاد نرم افزار اختصاصی برای کنترل وضعیت ربات و... از ویژگی های جدید این نسل سورناست.
  • تعداد رکوردها : 89805