Index
89853رکورد در مدت زمان 2.340ثانیه
عبارت مورد جستجو :
ایران هفتمین کشور جهان در علم آناتومی است. در آناتومی (علوم تشریحی) نحوۀ رشد، ساختارهای بدن، سیستم های و ارگان های بدن و بافت ها در سطح انواع میکروسکوپیک و ماکروسکوپیک مورد مطالعه و بررسی قرار می گیرد. مرکز بین المللی اطلاعات SJR این رتبه را از میان 154 کشور جهان به نام ایران ثبت کرده است.
پهپاد رزمی کمان-12 در تاریخ 10/11/1397 رونمایی شد. این پهپاد با بُرد هزار کیلومتر، قابلیت انجام عملیات رزمی با موشک های نقطه زن، جنگ الکترونیک و شناسایی را داشته و توان حمل محموله هایی با وزن 100 کیلوگرم را دارد. کمان ـ 12 با سرعت 200 کیلومتر در ساعت و مداومت پروازی 10 ساعت، قابلیت برخاست از باندهایی با حداقل طول 400 متر را دارد.
آزادراه قم ـ گرمسار با 6 باند رفت و برگشت در تاریخ 6/12/1393 افتتاح شد. این آزادراه با طول 152 کیلومتر در کریدور بین المللی حمل نقل شرق به غرب و کریدور آسیایی واقع شده و موجب اتصال 4 استان قم، تهران، سمنان و خراسان رضوی می شود. ارتقا ضریب ایمنی رانندگی، کاهش مصرف سوخت، آلاینده های زیست محیطی و زمان سفر از ویژگی های این آزادراه است.
سومین نسل ربات انسان نمای سورنا در تاریخ 25/8/1394 رونمایی شد. این ربات با همکاری بیش از 70 متخصص، به عنوان کلکسیونی از فناوری های پیشرفته فرارشته ای، قدرت علمی و توان رباتیکی کشور را نشان داد. افزایش قابلیت بینایی، شنوایی فارسی و تصمیم گیری هوشمند، ایجاد نرم افزار اختصاصی برای کنترل وضعیت ربات و... از ویژگی های جدید این نسل سورناست.
پژوهشکدۀ سامانه های ماهواره در سال 1386 تاسیس شد. از مهمترین وظایف این پژوهشکده، اجرای طرحهای پژوهشی، کاربردی و توسعهای در علوم و فناوریهای فضایی و مطالعه، طراحی و ساخت ماهوارههای سنجشی و مخابراتی بوده و دارای سه گروه مصوب پژوهشی سامانه های ماهواره، فناوری فضایی و فناوری زمینی است.
رویانی اولین گوسفند حاصل از بلوغ آزمایشگاهی تخمک و لقاح خارج رحمی ایران است که در تاریخ 1/7/1385 در محل پژوهشکدۀ زیست فناوری رویان جهاد دانشگاهی (مزرعۀ تحقیقاتی اصفهان) با عمل سزارین به دنیا آمد. این گوسفند ماده با منبع تخمک تخمدان کشتارگاهی و منبع اسپرم نژاد مرینوس، دارای سن جنین انتقالی 7 روزۀ بلاستویست بود.
مجموعۀ ورزشی پیامبر اعظم (ص) شهر قم در تاریخ 9/3/1398 افتتاح شد. این مجموعه شامل بخش هایی از جمله سالن چند منظوره با مساحت 5 هزار متر مربع، استخر سرپوشیده با مساحت 1800 متر مربع و همچنین سالن ورزش باستانی و پهلوانی با مساحت 1300 مترمربع بوده و در مجموع دارای 9 هزار مترمربع زیربناست.
ایران اولین کشور جهان در مهندسی معکوس و ساخت پهپاد RQ170 است. RQ170 ایرانی تمام مشخصات پرنده آمریکایی اعم از رادار گریزی، مداومت پروازی بالا، قابلیت شنود و تهیه تصاویر با کیفیت بالا را دارد که با تغییری در ساختار، قابلیت استفاده به عنوان پرندۀ مهاجم را نیز یافته و دارای با کاربرد دوگانه محسوب می شود.
یک شرکت صنعتی در استان زنجان، با همت و تلاش تعدادی از جوانان نخبه ایرانی توانسته است با تولید ترمز انواع لوکوموتیوهای خارجی در اوج تحریم های ظالمانه دشمنان از «آلستون» تا «جنرال موتورز»، کشورمان را از واردات این قطعه استراتژیک و حساس خودکفا و بی نیاز کند.
در هفته پنجم پویش ملی «تولید، تداوم امید» چند طرح بزرگ صنعتی و معدنی در استان های سیستان و بلوچستان، فارس و اصفهان را با سرمایه گذاری بیش از پنج هزار و ۸۸۰ میلیارد تومان، به طور همزمان از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح کرد.
  • تعداد رکوردها : 89853