Index
89661رکورد در مدت زمان 2.433ثانیه
عبارت مورد جستجو :
در هر جایی از جهان، مستکبری قصد داشته باشد مظلوم و مستضعفی را به زیر یوغ خود درآورد، این سپاه قدس بود و هست که در برابرش می ایستد و از رزمندگان بین المللی جبهه مقاومت حمایت می کند.
فیصل قاسم، مجری شبکۀ الجزیرۀ قطر: ایرانی ها به ساخت تجهیزات ماشین آلات اکتفا نکرده بلکه قدرت و توان اتمی خود را نیز پیشرفته کرده اند؛ تا آنجا که سراسر جهان در برابر این دستاورد به حال آماده باش در آمده است. زیرا برخورد عزتمندانۀ ایران همانند یک ابرقدرت است. اکنون آیا سزاوار است که ما ملت ناامید عرب را که با فشردن دستهای خود به یک دیگر از اقتدار ملی و عزتمداری ایران به وجد آمده نکوهش کنیم؟ حتما این حق را نداریم. 18/2/1386
اولین شناور آتشخوار تولید ایران در تاریخ 26/8/1395 به آب انداخته شد. این شناور با 29 متر طول، 9 متر عرض و 5 متر ارتفاع، می تواند در رودخانه، دریا و اقیانوس شناورهای نفتکش و اسکله های نفتی آتش گرفته را خاموش کند، ضمن این که توانایی حمل سوخت، یدک کشیدن نفتکش های آتش گرفته و قابلیت تصفیه آب شور دریا را دارد.
کارنامه / پگاژن . 250 30 اردیبهشت 1399 16:41
پگاژن نام تجاری داروی ضدسرطان بیوسیمیلار است که در تاریخ 15/11/1392 رونمایی شد. این دارو برای کاهش احتمال عفونت، در بیمارانی که شیمی درمانی سرکوب کنندۀ مغز استخوان می گیرند و ریسک ابتلا به تب نوتروپنی در آنها بالاست استفاده می شود و اثربخشی و کارایی بالایی دارد. ایران دومین تولید کنندۀ این دارو در جهان است.
کارنامه / فندق . 249 30 اردیبهشت 1399 16:35
ایران ششمین کشور جهان در تولید فندق است. سالانه 31 هزار تن محصول درختی فندق از 18 هزار هکتار باغ فندق برداشت می شود. استان های گیلان، قزوین، مازندران، اردبیل، زنجان و قم بزرگترین تولید کنندگان فندق هستند و شهرستان رودسر با 12 هزار هکتار باغ فندق قطب تولید این محصول به شمار می رود.
ایران پنجمین کشور جهان در ساخت دستگاه مشعل پلاسمایی است. این مشعل بدون نیاز به اکسیژن یا سوخت فسیلی انرژی الکتریکی را مستقیم به حرارت شعله با دمای بالا تبدیل می کند. مشعل پلاسمایی قادر به بازیافت تمامی زباله ها حتی زباله های بیمارستانی است. تولید دما تا 40 هزار درجه سلسیوس از ویژگی های آن است.
ایران جزو ده کشور اول جهان در شبیه سازی حیوانات است. شبیه سازی حیوانات مزرعه ای مانند گوسفند رویانا و رویانی، میش وحشی بین گونه ای میشا، گوساله های بنیانا و تامینا، بووانا، آبگون، آبگینه، بزهای حنا و حنایی، حبه انگور، شنگول و منگول و بزهای حاصل از بلوغ آزمایشگاهی تخمک و لقاح خارج رحمی از جمله موفقیت های کشور است.
ایران جزو ده کشور اول جهان در تولید دستگاه پایش ماشین آلات دوار است. این دستگاه قابلیت اندازه گیری مقادیر ارتعاشی و پایش بخش های مختلف ماشین آلات دوار را داشته و نقش بسزایی در فرآیند تعمیر و نگهداری تجهیزات صنعتی دارد و با عیب یابی امکان رسیدگی به دستگاه در زمان مناسب را برای اپراتور فراهم می‎کند.
اولین مرکز تحقیقات میگوی عاری از بیماری بوشهر با نام خلیج فارس در 18/2/ 1394 افتتاح شد. این مرکز در زمینی به مساحت 1 هکتار و استخرهای پرورشی با مساحت 1300 مترمربع ساخته شده و دارای 2 سالن مولدسازی و هچری، 1 سالن مجزا برای پرورش لارو با ظرفیت تولید 4 هزار جفت میگوی مولد SPF و 20 هزار جفت پیش مولد در سال است.
کارنامه / رویش . 244 30 اردیبهشت 1399 16:16
کتاب رویش (درآمدی بر کارآمدی نظام جمهوری اسلامی ایران)، نوشتۀ دکتر علی اکبر کلانتری برای اولین بار در سال 1383 توسط دفتر نشر معارف منتشر شد. این کتاب شامل 12 فصل و 216 صفحه است. رویش به معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی و اثبات کارآمدی نظام اسلامی با تکیه بر اسناد و آمار های معتبر می پردازد.
  • تعداد رکوردها : 89661