Index
89849رکورد در مدت زمان 18.62ثانیه
عبارت مورد جستجو :
نظام رتبه بندی لایدن، نتایج رتبه بندی دانشگاه های برتر دنیا در سال ۲۰۲۰ میلادی خود را منتشر کرد و تعداد ۳۶ دانشگاه از ایران در جمع یک هزار دانشگاه برتر جهان قرار گرفتند.
محققان دانشگاه علم و صنعت دانش فنی تولید ظروف اسفنجی از نشاسته را بدست آوردند.
محققان کشور موفق به ساخت دستگاه کنترل رشد تومور مغزی بر پایه میدان های الکتریکی برای کنترل و از بین بردن تومورهای مغزی شدند.
با تلاشی دانش بنیان، بزرگترین سایت هسته ای پرتودهی گاما در منطقه ویژه اقتصادی استان چهارمحال و بختیاری به عنوان یک طرح کلان ملی فناوری راه اندازی شد؛ این طرح به تامین امنیت غذا، اقدامات درمانی و ذخایر راهبردی و مورد نیاز کشور می انجامد.
با حضور وزیر نیرو در یازدهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛ خط آبرسانی از سد ماملو به شهر پیشوا افتتاح شد.
وزیر نیرو گفت : بیش از ۵۷درصد صادرات خدمات فنی و مهندسی کشور مختص به صنعت آب و برق است که ثمره ۴ دهه خوداتکایی به توان و ظرفیت های داخلی است.
سد شهدای تازه شهر سلماس در تاریخ 18/1/1389 افتتاح شد. این سد از نوع خاکی با هستۀ رُسی بوده و با ارتفاع 40 متر و طول تاج 280 متر، قادر به تنظیم بیش از 34 میلیون متر مکعب آب در سال و آبیاری 6 هزار هکتار از اراضی کشاورزی است. دریاچۀ این سد 150 هکتار بوده و 44 کیلومتر حفاری و تزریق در آن انجام گرفته است.
معاونت علمی و فناوری اعلام کرد ۱۰۴ اختراع از ایران در دفاتر بین المللی ثبت شد.
مدیر بازار برق شرکت برق منطقه ای خراسان از تولید دستگاه AR۸۰۳ – M به صورت بومی در صنعت برق خراسان برای بی نیازی از خارج و رفع نیازهای صنعت برق خبر داد.
کشور توانسته چند هزار شرکت دانش بنیان به وجود بیاورد، صدها طرح زیربنایی ایجاد کند، در همین دوران تحریم و با وجودِ کاهشِ درآمدِ نفت، کار بزرگی مثل ایجادِ پالایشگاهِ ستاره ی خلیج فارس را انجام بدهد؛ یک حرکت به این بزرگی، و کارهای فراوان که در زمینه ی مسائل نیرو، آب و برق انجام گرفته؛ افتتاحهای فراوانی دارد انجام می گیرد.
  • تعداد رکوردها : 89849