Index
88064رکورد در مدت زمان 2.792ثانیه
عبارت مورد جستجو :
در ایران طراحی و ساخت پروفیل چرخ قطار از سال 1391 با هم افزایی توان علمی محققان دانشگاه علم و صنعت، دانشکده مهندسی راه آهن و مهندسی مکانیک و برق آغاز شد و پس چهار سال مجاهدت علمی در سال 1395 با نام تجاری دیجی پروف به ثمر نشست.
ایران سومین کشور جهان در فناوری انتقال مرجان های دریایی است. تهدید مرجان ها توسط طرح های توسعه ای نفت و گاز در 50 کیلومتر از خط ساحلی دریای جنوب، منجر به جابجایی 30 هزار کلونی مرجانی تا فاصله 5 کیلومتری با نصب 37 پچ و بسترسازی با 70 هزار بلوک سیمانی شده است.
بازگشت پذیری به قبل از برجام در مدت زمانی کوتاه میسر است و اگر قرار بر این اقدام شد در مدت چهار روز می توانیم به مرحله غنی سازی ۲۰ درصد برسیم
به همت محققان و برای نخستین بار در کشور، کیت سنتز CDNA برای پژوهش های زیست شناسی و پزشکی طراحی و ساخته شد.
رئیس جمهور با بیان اینکه از امروز اورانیوم غنی شده و آب سنگین را نمی فروشیم، گفت: اگر ظرف ۶۰ روز ۵ کشور پای میز مذاکره آمدند و ما به منافع خودمان دست یافتیم، به شرایط ۱۷ اردیبهشت برمی گردیم.
فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران یکی از قدرتمندترین ارتش های جهان به لحاظ تجهیزات و نیروی انسانی آماده رزم را دارد.
دو داروی ضد سرطان بسیار مهم و گران قیمت «رگورافنیب» و «سورافنیب» و همچنین دو داروی پرکاربرد «آمپاگلیفلوزین» و «داپاگلیفلوزین»، مخصوص بیماران دیابتی رونمایی شد.
سخنگو و مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران با اشاره به تحریم های اقتصادی علیه نظام مقدس اسلامی، گفت: ملت ایران متخصص تبدیل کردن تهدیدها به فرصت ها هستند.
طرح توسعه تولید کاتالیست روز سه شنبه با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در منطقه زیبادشت استان البرز به بهره برداری رسید.
معاون آموزشی و پژوهشی بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد گفت: برای نخستین بار در جهان، ژن جدیدی مرتبط با بیماریهای عضله قلب یا 'کاردیومیوپاتی' توسط پژوهشگران این بیمارستان و با همکاری دانشگاهی در انگلستان کشف شد.
  • تعداد رکوردها : 88064