Index
89849رکورد در مدت زمان 18.29ثانیه
عبارت مورد جستجو :
صنعت مادر فولاد، امروز نقطه اتکای صنایع پایین دستی است و در دولت های یازدهم و دوازدهم آنچنان ارتقای جایگاه یافته که علاوه بر اینکه در خاورمیانه حرف اول را می زند، در جمع ۱۰ کشور برتر تولیدکننده نیز قرار گرفته است.
مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه با بیان اینکه حدود پنج هزار هکتار اراضی وباغ های این شهرستان از سال ۱۳۷۰ تاکنون به آبیاری نوین تجهیز شده، گفت : از این میزان حدود سه هزار هکتار آن در دولت دهم و یازدهم اجرا شده است .
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: ایران از یک وارد کننده لوازم و تجهیزات پزشکی، به یک تولید کننده و البته صادر کننده تجهیزات مدرن در دنیا تبدیل شده است.
دبیرستان دخترانۀ علوم و معارف اسلامی صدرای شهر کرمانشاه در تاریخ 1/8/1395 افتتاح شد. این مدرسه در زمینی به مساحت 3000 متر مربع با زیربنای 750 متر مربع، در 3 طبقه و 6 کلاس احداث شده و هزینه های ساخت آن از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به استان تامین شده است.
ایران دومین کشور جهان در ساخت مواد مصرفی موتور توربینی شاتل های فضایی است. تولید و استفاده از نانو کامپوزیت گاما تیتانیوم آلومیناید در موتور توربینی شاتل های فضایی و هواپیماهای مافوق صوت علاوه بر تحمل و مقاومت در برابر شوک های حرارتی بالا در محیط های هیدروژن دار، افزایش طول عمر مواد به کار گرفته شده را نیز به دنبال دارد.
ایران دهمین کشور جهان در تعمیر و نگهداری هواپیماست. تعمیر و نگهداری هواپیما شامل سه سطح تعمیرات سبک، تعمیرات نیمه سنگین و تعمیرات سنگین یا اورهال بوده و مقدمه کسب فناوری و مهارت های بالاتر جهت طراحی و ساخت هواپیماست. این صنعت انواع هواپیماهای نظامی، بالگردها و هواپیماهای تجاری را در بر می گیرد.
ایستگاه میرزای شیرازی مترو تهران در تاریخ 21/11/1394 افتتاح شد. این ابرسازۀ زیرزمینی با زیربنای 13 هزار مترمربع، در خط 3 احداث شده و دارای سکویی به طول حدود 160 متر، عرض 14 متر و عمق 27 متر است. در ساخت این ایستگاه 88 هزار مترمکعب خاکبرداری، 5 هزار تُن آرماتوربندی، 45 هزار مترمکعب بتن ریزی و 32 هزار مترمربع قالب بندی انجام شده است.
کارخانۀ فولادسازی بردسیر در تاریخ 2/11/1397 با ظرفیت تولید سالانۀ یک میلیون تُن شمش فولادی افتتاح شد. این کارخانه اولین واحد صنعتی فولادی است که طراحی آن به صورت سه بعدی انجام شده و مجموعۀ کاملی از جرثقیل های صنعت فولاد را با استاندارد گرید 7 اروپا در اختیار دارد.
عملیات فتح المبین در تاریخ 2/1/1361 با رمز یا زهرا سلام الله علیها، توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جبهۀ جنوبی منطقۀ عملیاتی شوش ـ دزفول، انجام شد. آزادسازی منطقۀ غرب رودخانه کرخه و جاده های دزفول ـ دهلران و اندیمشک ـ اهواز و تامین اندیمشک، شوش و دزفول از اهداف این عملیات بود.
همزمان با برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز، مدرسۀ خیرساز روستای خوشنام کاکاوند لرستان در تاریخ 11/12/1397 افتتاح شد. این مدرسۀ 4 کلاسه در زمینی به مساحت 750 متر مربع با 240 متر مربع زیر بنای آموزشی احداث شده و دارای سیستم گرمایشی موتور خانه ای است.
  • تعداد رکوردها : 89849