Index
89862رکورد در مدت زمان 25.61ثانیه
عبارت مورد جستجو :
کارخانۀ فولادسازی بردسیر در تاریخ 2/11/1397 با ظرفیت تولید سالانۀ یک میلیون تُن شمش فولادی افتتاح شد. این کارخانه اولین واحد صنعتی فولادی است که طراحی آن به صورت سه بعدی انجام شده و مجموعۀ کاملی از جرثقیل های صنعت فولاد را با استاندارد گرید 7 اروپا در اختیار دارد.
عملیات فتح المبین در تاریخ 2/1/1361 با رمز یا زهرا سلام الله علیها، توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جبهۀ جنوبی منطقۀ عملیاتی شوش ـ دزفول، انجام شد. آزادسازی منطقۀ غرب رودخانه کرخه و جاده های دزفول ـ دهلران و اندیمشک ـ اهواز و تامین اندیمشک، شوش و دزفول از اهداف این عملیات بود.
همزمان با برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز، مدرسۀ خیرساز روستای خوشنام کاکاوند لرستان در تاریخ 11/12/1397 افتتاح شد. این مدرسۀ 4 کلاسه در زمینی به مساحت 750 متر مربع با 240 متر مربع زیر بنای آموزشی احداث شده و دارای سیستم گرمایشی موتور خانه ای است.
کاوشگر پژوهش در تاریخ 23/9/1392 به فضا پرتاب شد و دومین میمون فضایی ایران را به فضای زیرمداری ارسال و پس از 15 دقیقه سالم به زمین بازگرداند. در تمامی این مراحل حسگرها علائم حیاتی موجود زنده و پارامترهای محیطی کپسول زیستی را در رایانه پرواز ثبت و هم زمان به ایستگاه های زمینی مخابره کردند تا وضعیت عمومی موجود زنده در طول پرتاب پایش شود.
شنگول و منگول اولین بزغاله های تراریخت ایران و خاورمیانه بودند که در تاریخ 19/10/1388در محل پژوهشکدۀ زیست فناوری رویان جهاد دانشگاهی (مزرعۀ تحقیقاتی اصفهان) با عمل سزارین به دنیا آمدند. این بزغاله ها ماده و از نژاد نجدی بوده و هدف از تولید آنها، تولید فاکتور 9 انعقادی انسانی در شیر برای درمان بیماران هموفیلی نوع B بود.
متخصصان ایرانی شرکت انتقال گاز به دانش تعمیرات خاص بخش ارتعاشی توربین های گازی زیمنس دست یافتند. حدود 300 دستگاه توربین در شبکه انتقال گاز کشور وجود دارد که با استفاده از روش های نوین تعمیراتی، ضمن افزایش ساعت کار بهره برداری و بازه زمانی تعمیرات، کاهش قابل توجه هزینه ها را به همراه دارد. (1398)
دستگاه نوارپیچ اتوماتیک خطوط لوله 56 اینچ در سال 1398ساخته شد. این دستگاه استفاده از نیروی انسانی را کاهش داده و علاوه بر افزایش سرعت پیچیدن نوار و یکنواختی آن، تنش اعمال شده بر روی نوار، خطای انسانی متداول در نوار پیچی دستی را از بین می برد. قابلیت نوارپیچی اتوماتیک این دستگاه در سطح شیب دار تا مثبت و منفی 20 درجه است.
الیاس تارای استاد دانشگاه تایلند: انقلاب اسلامی الگوی همه حرکت های استقلال طلبانه در خاورمیانه است. آنچه که امروز در کشورهای عربی در جریان است الهام گرفته از انقلاب اسلامی است. وقایع امروز جهان عرب قطره ای از حرکتی است که انقلاب اسلامی در جهان بوجود آورده است. ایران اکنون به الگویی برای همه ملت هایی تبدیل شده که می خواهند از زیر سلطۀ آمریکا خارج شوند. 5/12/1389
ایران سومین کشور جهان در جراحی کاشت حلزون شنوایی است. افرادی که مادرزادی ناشنوا بوده و نمی توانند حرف زدن بیاموزند و افرادی که توانایی صحبت کردن دارند اما به دلایلی مانند ابتلا به عفونت ها، تصادفات، بیماری های ارثی دچار ناشنوایی می شوند با کاشت حلزون شنوایی درمان می گردند. هم اکنون حدود 10 مرکز در ایران عمل کاشت حلزون شنوایی را انجام می دهند.
فاز سوم پتروشیمی پردیس عسلویه با ظرفیت تولید سالانه 1 میلیون و 755 هزار تن آمونیاک و اوره در تاریخ 13/6/1397 افتتاح شد. این فاز شامل واحدهای جانبی از جمله دو بویلر هر کدام به ظرفیت 150 تُن در ساعت، طرح توسعۀ ‏آبگیر و ایجاد واحد تولید آب ‏DM‏ به ظرفیت 300 مترمکعب در ساعت و 12 توربین و واحد بخار با ظرفیت تولید هزار و 900 مگاوات برق است.
  • تعداد رکوردها : 89862