Index
88373رکورد در مدت زمان 2.293ثانیه
عبارت مورد جستجو :
پس از بمباران شیمیایی اشنویه در ۱۱ مرداد سال ۱۳۶۷ توسط رژیم بعث صدام، برای نخستین بار شورای امنیت سازمان ملل در قطعنامه ۶۱۲ این جنایت را محکوم کرد و مظلومیت ایران در دوران جنگ تحمیلی جهانی شد.
ملتی که در گذشته ای نه چندان دور با تهدید و تحمیل جنگ، دو سوم از خاک خود را از دست داد، اینک به جایی رسیده است که حتی برترین قدرت نظامی جهان نیز توان تهدید آن را ندارد چه رسد به تحمیل جنگ. به راستی ارزش این عزت و سربلندی چقدر است؟ و آیا اگر انقلاب اسلامی دستاوردی به غیر این نداشت برای آن کافی نبود؟
ایرانیان برای اولین بار غرب جدید صنعتی را از صدای توپخانه روسیه در جنگ های دوگانه ایران و روس شناختند. از این تاریخ بود که هیبت و عظمت ایرانِ قبل و بعد از اسلام طی ۲۵ سال به کلی فروپاشید.
مدیرعامل بانک خون بند ناف رویان گفت: ایران اسلامی جزو ۱۰ کشور برتر جهان در زمینه دانش جداسازی سلولی است و بزرگ ترین ذخیره سلولی خاورمیانه در بانک خون رویان قرار دارد.
نخستین پل تمام شیشه ای قوسی شکل جهان در شهر هیر استان اردبیل در آستانه بهره برداری است و با افتتاح آن ، گردشگری این منطقه متحول می شود.
مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری گفت: مهم ترین دستاورد انقلاب در عرصه بین الملل، تبدیل دین گریزی به دین پذیری است.
یک منبع مطلع گفت: امروز برای نخستین بار 10 هزار تن بنزین صادراتی در بورس انرژی عرضه شد که 3 هزار تن از این عرضه معامله و صادر شد.
پیام چرخش رفتار صبورانه تهران به اندازه ای رسا بوده که غرب را از گزینه نظامی دور کرده و برخی کشورهای عرب منطقه هم پس از مقاومت فعال ایران و بخصوص پس از سرنگونی پهپاد آمریکایی و نحوه واکنش واشنگتن به آن دریافته اند باید در محاسبات خود تغییراتی دهند.
روزنامه فرا منطقه ای رای الیوم در مطلبی نوشت که با منصرف شدن هند از خرید پهپاد "گلوبال هاک" که توسط ایران ساقط شد، انصراف ترکیه از خرید سامانه ضد موشکی آمریکایی "پاتریوت"، ساقط شدن جنگنده "اف-۱۶"آن در سوریه و احتمال تجدید نظر کشورها در قردادهای خرید این تسلیحات، تهران موفق شده ده ها میلیارد دلار زیان به صنایع نظامی آمریکا تحمیل کند.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: خط کشتیرانی خرمشهر به بصره با نزدیک شدن به اربعین حسینی بار دیگر آغاز به کار کرد.
  • تعداد رکوردها : 88373