Index
88824رکورد در مدت زمان 5.865ثانیه
عبارت مورد جستجو :
سامانه هوشمند دستیار ماموگرام برای تشخیص سرطان سینه که توسط اساتید دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان طراحی و نمونه آزمایشگاهی آن ساخته شده بود، پس از تست و داوری های لازم به صورت اختراع به ثبت رسید.
نیروی دریایی ارتش جهت حفظ منافع دریایی نیاز به ساخت تجهیزات پیشرفته دارد و در سال های گذشته نیاز های خود را بومی کرده است.
کارنامه / گیلاس . 103 6 آبان 1398 12:35
ایران سومین کشور جهان در تولید گیلاس است. سالانه دو هزار تن محصول درختی گیلاس در کشور تولید می شود که پنج استان سمنان، تهران، آذربایجانشرقی، همدان و لرستان با میانگین برداشت 12 تن در هکتار، پیشتاز تولید آن هستند. منطقۀ الموت در استان قزوین قطب تولید گیلاس کشور است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل گفت: تعداد محصولات تولیدی دانش بنیان این دانشگاه به ۲۲ محصول رسیده که ۱۰ محصول آن به مرحله تجاری رسیده است.
محققان دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به تولید پلی یورتان با خواص مکانیکی جدید برای کاربردهای صنعتی و پزشکی شدند.
۱۸ مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی در استان زنجان تشکیل شده است که تاکنون از بین آن ها ۹ مرکز مجوز کافه کارآفرینی دریافت کرده اند.
رئیس اداره ورزش و جوانان سلسله گفت: نخستین دیواره صخره‎نوردی شهرستان با اعتبار ۲۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسید.
یک شرکت دانش بنیان ایرانی با دریافت تسهیلات از صندوق نوآوری و شکوفایی برای اولین بار موفق به تولید نانوکربنات کلسیم در مقیاس صنعتی در خاورمیانه شد.
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کرمانشاه با اشاره به اجرای ۱۹ طرح آبخیزداری در راستای کاهش خسارات سیل در استان گفت: هنگام وقوع بارش و تولید روان آب و وقوع سیلاب، سازه های آبخیزداری به خوبی عمل می کنند و از خسارت های احتمالی می کاهند.
سد خاکی با هسته رسی دوستی در تاریخ 23/1/1384 افتتاح شد. این سد در حوزۀ شهرستان سرخس بر روی رودخانۀ هریرود واقع در مرز ایران و ترکمنستان احداث شده و تامین مصارف کشاورزی و آب شرب مشهد را بر عهده دارد. سد دوستی با ارتفاع 78 متر و طول تاج 650 متر، از گنجایش 1/250 میلیارد متر مکعب آب برخوردار است.
  • تعداد رکوردها : 88824