Index
89661رکورد در مدت زمان 17.20ثانیه
عبارت مورد جستجو :
شبکه خبری المیادین لبنان: یهودیت هم یکی دیگر از ادیان حاضر در ایران است. بر خلاف دشمنی که میان جمهوری اسلامی و رژیم صهیونیستی وجود دارد، یهودیان در ایران هم آیینهای خود را برگزار میکنند اما هیچ کس هم متعرض آنان نمیشود. آنها حتی در مدارس خود زبان عبری را نیز میآموزند. نظام در ایران ادیان آسمانی از جمله دین یهودیت را محترم میشمارد و میان آن و اقدامات رژیم صهیونیستی تمایز قائل است. 20/11/1397
مرکز آموزش عالی امام حسین (ع) در سال 1365 با هدف آموزش عالی و تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز سپاه پاسداران تاسیس شد و در سال 1366 به عنوان یک دانشگاه جامع متشکل از دانشکده های علوم پایه، فنی و مهندسی، علوم پزشکی و علوم انسانی در سیستم آموزش عالی کشور رسمیت یافت.
اولین بزغاله های حاصل از بلوغ آزمایشگاهی تخمک و لقاح خارج رحمی ایران در تاریخ 12/7/1387 در محل پژوهشکدۀ زیست فناوری رویان جهاد دانشگاهی (مزرعۀ تحقیقاتی اصفهان) به طور طبیعی به دنیا آمدند. این بزغاله ها نر و ماده بوده و با منبع تخمک تخمدان های کشتارگاهی با هدف آماده کردن کار جهت تولید حیوانات شبیه سازی شده و تراریخت تولید شدند.
کین ایچی کومانو، سفیر ژاپن در ایران: جهانیان از این همه پیشرفت در جمهوری اسلامی شگفت زده شده اند. ایران در دستیابی به فناوری های جدید دنیا، نانو تکنولوژی، موشک، بیوتکنولوژی و بخش های دیگر با سرعت پیشرفت کرده است. مردم ایران و مسوولان ایرانی علم، اندیشه و تفکر الهی را وسیله ای برای رسیدن به کمال می دانند و نگاه بسیار اصولی به مسایل دارند. 23/11/1390
کارنامه / کیان . 191 29 اردیبهشت 1399 0:5
پهپاد رزمی و پدافندی کیان در دو نوع، با سرعت و مداومت پروازی بالا، برای ماموریت های رهگیری و شناسایی و انجام ماموریت های نقطه زنی طراحی شده و قادر است اهدافی بسیار دورتر از مرزهای کشور را مورد هدف قرار داده و پدافند را از خاک دشمن انجام دهد. این پرنده توسط نیروی پدافند هوایی ارتش ساخته و در تاریخ 10/6/1398 رونمایی شد.
ایران دومین کشور جهان در فناوری تشخیص هویت از روی چشم است. در عنبیۀ چشم بیش از 400 مشخصۀ قابل تفکیک وجود دارد که می تواند به کُد تبدیل شده و برای شناسایی فرد مورد استفاده قرار گیرد. این فناوری امکان شناسایی فوری را به همراه مزیت بزرگی در جستجوی بانک اطلاعاتی و آرشیوی فراهم می کند. این فناوری در سال 1387 رونمایی شد.
کارنامه / چشم عقاب . 189 29 اردیبهشت 1399 0:0
چشم عقاب دومین رادار ساخت نیروی دریایی ارتش است که در تاریخ 17/9/1397 رونمایی شد. این سامانۀ هدایت تیر سه بعدی غیرچرخان، با هدف کشف و رهگیری بیش از صد هدف سطحی و هوایی و انتقال اطلاعات آنها به سامانه های موشکی و توپخانۀ نصب شده بر روی ناوهای زرهی طراحی شده است. برد چشم عقاب حدود 200 کیلومتر بوده و توانایی رهگیری همزمان 12 هدف دارد.
سیلوی 40 هزار تنی شریف آباد شهرستان پاکدشت در تاریخ 2/4/1397 در زمینی با وسعت 6 هکتار افتتاح شد. این سیلو از نوع سیلوهای بتنی بوده و قادر است در هر ساعت 250 تُن گندم دریافت و 200 تُن گندم را صادر کند. سیلوی شریف آباد در طول یک سال اجرا شده و از فناوری های روز برخوردار است.
جامعۀ خیرین مدرسه ساز یکی از بزرگترین تشکل های مردم نهاد در ایران است که از سال 1377 با هدف جذب مشارکت خیرین و نیکوکاران برای ساخت و تجهیز فضاهای آموزشی تاسیس شد. تاکنون بالغ بر 107 هزار کلاس درس به همت این خیرین ساخته شده و 2 میلیون و 500 هزار دانش آموز در مدارس خیرساز کشور تحصیل می کنند.
شبکه خبری المیادین لبنان: همانطور که صدای اذان از منارههای مساجد در ایران به گوش میرسد، صدای زنگ کلیساها هم شنیده میشود. مسیحیها در عهد حاکمیت انقلاب اسلامی، در قلب جمهوری اسلامی، بدون هیچ ممنوعیتی برای به صدا در آوردن زنگ کلیساهای خود ندارند. صد هزار مسیحی از جمله آشوریها و ارمنیها در ایران زندگی میکنند و بعد از مسلمانها بزرگترین قشر دینی هستند. 20/11/1397
  • تعداد رکوردها : 89661