Index
89668رکورد در مدت زمان 2.340ثانیه
عبارت مورد جستجو :
کارنامه / سیلوی نمین . 200 29 اردیبهشت 1399 19:11
سیلوی فلزی شرکت آرتا گندم سبلان شهرستان نمین در تاریخ 9/4/1393 افتتاح شد. این سیلو با ظرفیت 60 هزار تُن، در 15 هزار مترمربع زمین، در مدت 3 سال احداث شده و از قدرت بارگیری 200 تُن غلات در ساعت برخوردار است. ذخیره سازی گندم مازاد استان از اهداف ساخت این سیلو بوده است.
پنجمین کاوشگر ایران در تاریخ 16/6/1390 به فضا پرتاب شد. ماموریت اصلی این کاوشگر، آمادهسازی، حساسیتزدایی و سازگارسازی موجود زنده با شرایط پرتاب، مانند مقاوم کردن حیوان در برابر نیروهای شتاب، بیوزنی، تکانها، چرخشها و صوت ناشی از پرتاب بود. این کاوشگر شرایط لازم برای زنده ماندن یک جاندار کوچک نظیر میمون را در مدت زمان مأموریت فراهم میکرد.
کارنامه / برکسورف . 198 29 اردیبهشت 1399 19:7
داروی برکسورف اولین سورفکتانت ریوی تولید شده در ایران است که در تاریخ 3/6/1398 رونمایی شد. این دارو برای زجر نفسی نوزادان (RDS) یک داروی حیاتی است. سندروم زجر تنفسی، معمولا در نوزادان نارسی اتفاق می افتد که در کمتر از 32 هفتگی بارداری مادر به دنیا آمده اند یا وزن تولدشان برابر یا بزرگتر از 700 گرم است.
وزیر بهداشت گفت: از مرحله کنترل ویروس کرونا عبور کرده و به سمت مهار آن در کشور حرکت می کنیم.
تا امروز عوامل احساس عزّت و احساس قدرت پی درپی در کشور به وجود آمده و سطح اقتدار ملّی را خوشبختانه به اینجا رسانده؛ یعنی کشوری هستیم که در مقابل زورگویی، با قدرت با صراحت می ایستیم.
هنرستان فنی و حرفه ای دخترانۀ پروین مصلایی قزوین در تاریخ 9/10/1397 افتتاح شد. این هنرستان خیّرساز در قالب 9 کلاس درس، در زمینی به مساحت 2 هزار و 500 متر مربع با یک هزار و 534 متر مربع زیربنای آموزشی ساخته شده و دارای 4 کارگاه، سایت، نمازخانه، سرایداری و سرویش بهداشتی است.
ایران سازندۀ کوتاه ترین تانک جهان است. تانک ذولفقار مجهز به سیستم فشنگ گذاری خودکار تمام اتوماتیک، مسافت یاب لیزری، توپ 125 میلی متری بدون فان، موشک انداز کور کنندۀ رادار، با قابلیت حرکت در آب تا عمق 60 سانتی متر، کمتر در منظر دید و اصابت آتش دشمن قرار می گیرد.
شبکه خبری المیادین لبنان: یهودیت هم یکی دیگر از ادیان حاضر در ایران است. بر خلاف دشمنی که میان جمهوری اسلامی و رژیم صهیونیستی وجود دارد، یهودیان در ایران هم آیینهای خود را برگزار میکنند اما هیچ کس هم متعرض آنان نمیشود. آنها حتی در مدارس خود زبان عبری را نیز میآموزند. نظام در ایران ادیان آسمانی از جمله دین یهودیت را محترم میشمارد و میان آن و اقدامات رژیم صهیونیستی تمایز قائل است. 20/11/1397
مرکز آموزش عالی امام حسین (ع) در سال 1365 با هدف آموزش عالی و تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز سپاه پاسداران تاسیس شد و در سال 1366 به عنوان یک دانشگاه جامع متشکل از دانشکده های علوم پایه، فنی و مهندسی، علوم پزشکی و علوم انسانی در سیستم آموزش عالی کشور رسمیت یافت.
اولین بزغاله های حاصل از بلوغ آزمایشگاهی تخمک و لقاح خارج رحمی ایران در تاریخ 12/7/1387 در محل پژوهشکدۀ زیست فناوری رویان جهاد دانشگاهی (مزرعۀ تحقیقاتی اصفهان) به طور طبیعی به دنیا آمدند. این بزغاله ها نر و ماده بوده و با منبع تخمک تخمدان های کشتارگاهی با هدف آماده کردن کار جهت تولید حیوانات شبیه سازی شده و تراریخت تولید شدند.
  • تعداد رکوردها : 89668