Index
89849رکورد در مدت زمان 8.080ثانیه
عبارت مورد جستجو :
پژوهشکدۀ سامانه های ماهواره در سال 1386 تاسیس شد. از مهمترین وظایف این پژوهشکده، اجرای طرحهای پژوهشی، کاربردی و توسعهای در علوم و فناوریهای فضایی و مطالعه، طراحی و ساخت ماهوارههای سنجشی و مخابراتی بوده و دارای سه گروه مصوب پژوهشی سامانه های ماهواره، فناوری فضایی و فناوری زمینی است.
رویانی اولین گوسفند حاصل از بلوغ آزمایشگاهی تخمک و لقاح خارج رحمی ایران است که در تاریخ 1/7/1385 در محل پژوهشکدۀ زیست فناوری رویان جهاد دانشگاهی (مزرعۀ تحقیقاتی اصفهان) با عمل سزارین به دنیا آمد. این گوسفند ماده با منبع تخمک تخمدان کشتارگاهی و منبع اسپرم نژاد مرینوس، دارای سن جنین انتقالی 7 روزۀ بلاستویست بود.
مجموعۀ ورزشی پیامبر اعظم (ص) شهر قم در تاریخ 9/3/1398 افتتاح شد. این مجموعه شامل بخش هایی از جمله سالن چند منظوره با مساحت 5 هزار متر مربع، استخر سرپوشیده با مساحت 1800 متر مربع و همچنین سالن ورزش باستانی و پهلوانی با مساحت 1300 مترمربع بوده و در مجموع دارای 9 هزار مترمربع زیربناست.
ایران اولین کشور جهان در مهندسی معکوس و ساخت پهپاد RQ170 است. RQ170 ایرانی تمام مشخصات پرنده آمریکایی اعم از رادار گریزی، مداومت پروازی بالا، قابلیت شنود و تهیه تصاویر با کیفیت بالا را دارد که با تغییری در ساختار، قابلیت استفاده به عنوان پرندۀ مهاجم را نیز یافته و دارای با کاربرد دوگانه محسوب می شود.
یک شرکت صنعتی در استان زنجان، با همت و تلاش تعدادی از جوانان نخبه ایرانی توانسته است با تولید ترمز انواع لوکوموتیوهای خارجی در اوج تحریم های ظالمانه دشمنان از «آلستون» تا «جنرال موتورز»، کشورمان را از واردات این قطعه استراتژیک و حساس خودکفا و بی نیاز کند.
در هفته پنجم پویش ملی «تولید، تداوم امید» چند طرح بزرگ صنعتی و معدنی در استان های سیستان و بلوچستان، فارس و اصفهان را با سرمایه گذاری بیش از پنج هزار و ۸۸۰ میلیارد تومان، به طور همزمان از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح کرد.
این طرح با ۳۴۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری برای ۱۲۱ نفر فرصت شغلی به وجود آورده است.
مراسم افتتاح واحد نساجی کارخانه بافت بلوچ ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان با حضور رییس جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس و حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت آغاز شد.
طرح های توسعه مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد واقع در شهرستان کوار استان فارس، شامل تولید آهن اسفنجی و گندله سازی روز پنجشنبه به صورت ویدیو کنفرانس با دستور رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.
مؤسس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری گفت: ۱۵ دانشگاه جمهوری اسلامی ایران در جدول رتبه بندی دانشگاه های عصر طلایی جهان قرار گرفتند.
  • تعداد رکوردها : 89849