Index
88891رکورد در مدت زمان 2.277ثانیه
عبارت مورد جستجو :
در سال 1382 تحقیقات برای دستیابی به فناوری تولید داروی خوراکی کاهندۀ آهن «دفراسیروکس» در دانشگاه علوم پزشکی تهران آغاز شد و پس از به دست آوردن مادۀ مؤثرۀ آن در تاریخ 4/5/1386 با نام تجاری «اسورال» رونمایی و به تولید انبوه رسید. ایران دومین کشور تولید کنندۀ این دارو در جهان است.
رئیس ستاد کل نیرو های مسلح: در دفاع از کشور به خودکفایی کامل رسیده ایم و این دستاورد ها، اقتدار و امنیت برای ملت ایران ایجاد کرده است.
برای اولین بار پس از توافق برجام، یک قطعه سنگین و مهم چاله راکتور آب سنگین اراک با موفقیت در راکتور نصب شد.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: توانمندی های انقلاب اسلامی در زمینه های مختلف دشمنان را دیوانه و متحیر کرده است.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی گفت: مَکران نقطه کانونی حرکت تمدنی جمهوری اسلامی ایران بوده و شهر جاسک یکی از نقاط اصلی آن محسوب می شود.
استاندار کرمانشاه گفت: محرومیت زدایی و رسیدگی به اقشار ضعیف از دستاوردهای بزرگ و افتخارآمیز انقلاب اسلامی است.
قدرت انقلاب اسلامی امروز تا کیلومترها دورتر از مرزهای کشور جامه حقیقت پوشیده و امت واحده اسلامی در آستانه شکل گیری است.
پایگاه فضایی چناران در سال 1392 احداث شد. این پایگاه ماموریت هایی چون ارسال و دریافت فرامین و کنترل ماهواره های بومی، دریافت سیگنال محموله و تصاویر ماهواره های سنجش از دور بومی، سامانه مانیتورینگ ماهواره های مخابراتی GEO و دیگر سرویس های مخابراتی، رصد ماهواره های فضایی NGEO در مدار پایین و ... را بر عهده دارد.
معاون هماهنگ کننده ارتش در بازدید از صنایع الکترونیک شیراز گفت: صنایع الکترونیک شیراز با توجه به سطح فناوری های بالای خود درصد زیادی از نیازمندی های دفاعی کشور را تامین می کند.
معمولا از سدیم کلراید برای یخ زدایی و برف زدایی از بزرگراه ها استفاده می شود، اما ناسازگاری این ماده با محیط زیست یک محقق ایرانی را به فکر استفاده از روشی جایگزین انداخته است.
  • تعداد رکوردها : 88891