Index
88919رکورد در مدت زمان 3.900ثانیه
عبارت مورد جستجو :
رویانا اولین گوسفند شبیه سازی شده در ایران و خاورمیانه است که در تاریخ 8/7/1385 در محل پژوهشکدۀ زیست فناوری رویان جهاد دانشگاهی (مزرعۀ تحقیقاتی اصفهان) با عمل سزارین به دنیا آمد. رویانا نر و از نژاد افشار بود که در اسفندماه 1388 به دلیل نارسایی کبدی مُرد. تولد رویانا طلیعۀ حرکت نوین دانش بیوتکنولوژی کشور در جهت تولید داروهای نوترکیب بود.
با رونمایی از نخستین کمباین برنج ایرانی و نیز افتتاح خط تولید این محصول در اراک، کشاورزان دیگر با کمباین ایرانی برنج برداشت می کنند.
رییس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال تاکنون در مجموع ۲۵۳ میلیون دلار کالا به وزن ۱.۶ میلیون تن از گمرکات و بازارچه های مرزی استان و صادرات ماده ۱۱۶ صادر شده است.
حدود ۲۰ هزار و ۵۰۰ طرح با سرمایه گذاری هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان یک سال و نیم گذشته در کشور احیاء شد.
استاندار مرکزی در پیامی به مناسبت راه اندازی خط تولید کمباین برنج در شرکت کمباین سازی ایران آورده است: راه اندازی این خط تولید در اراک گامی مهم در راستای رونق تولید است.
می دانید تحریم ها از کی به بخش دارو رسید؟ از چه زمانی ایرانی ها به دارویی نیاز داشتند ولی دسترسی به آن دشوار بود؟ در دوران دفاع مقدس رزمنده های ایرانی از داروهای ضروری محروم ماندند چون آن روزها آمریکا قلدری می کرد در جهان.
محققان موسسۀ «تحقیقات جنگل ها و مراتع» پس از 10 سال تلاش، در سال 1390 موفق به تولید گونۀ جدیدی از درخت «صنوبر» با قابلیت تولید چوب بیشتر شدند. میزان تولید چوب این گونه بیش از 2 برابر ارقام تجاری قابل کشت آن است. با کشت این گونه دورۀ زراعت چوب تا چهار سال کاهش یافته و مقاومت آن در برابر تنش های محیطی بالا می رود.
مسیر درست اقتصاد کشور؛ در دولت یازدهم و دوازدهم 35 سد، 25 تصفیه خانه و 62 طرح فاضلاب افتتاح شد.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی: میزان صرفه جویی در مصرف روزانه بنزین معادل تولید یک پالایشگاه است.
«مراد نازلی» گفت: غربی ها تحمل دیدن استقلال ایران را نداشته و همواره به دنبال ضربه زدن به نقطه ضعف کشورهای اسلامی یعنی اقتصاد آنها بوده اند.
  • تعداد رکوردها : 88919