Index
89806رکورد در مدت زمان 2.293ثانیه
عبارت مورد جستجو :
با تلاشی دانش بنیان، بزرگترین سایت هسته ای پرتودهی گاما در منطقه ویژه اقتصادی استان چهارمحال و بختیاری به عنوان یک طرح کلان ملی فناوری راه اندازی شد؛ این طرح به تامین امنیت غذا، اقدامات درمانی و ذخایر راهبردی و مورد نیاز کشور می انجامد.
با حضور وزیر نیرو در یازدهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛ خط آبرسانی از سد ماملو به شهر پیشوا افتتاح شد.
وزیر نیرو گفت : بیش از ۵۷درصد صادرات خدمات فنی و مهندسی کشور مختص به صنعت آب و برق است که ثمره ۴ دهه خوداتکایی به توان و ظرفیت های داخلی است.
سد شهدای تازه شهر سلماس در تاریخ 18/1/1389 افتتاح شد. این سد از نوع خاکی با هستۀ رُسی بوده و با ارتفاع 40 متر و طول تاج 280 متر، قادر به تنظیم بیش از 34 میلیون متر مکعب آب در سال و آبیاری 6 هزار هکتار از اراضی کشاورزی است. دریاچۀ این سد 150 هکتار بوده و 44 کیلومتر حفاری و تزریق در آن انجام گرفته است.
معاونت علمی و فناوری اعلام کرد ۱۰۴ اختراع از ایران در دفاتر بین المللی ثبت شد.
مدیر بازار برق شرکت برق منطقه ای خراسان از تولید دستگاه AR۸۰۳ – M به صورت بومی در صنعت برق خراسان برای بی نیازی از خارج و رفع نیازهای صنعت برق خبر داد.
کشور توانسته چند هزار شرکت دانش بنیان به وجود بیاورد، صدها طرح زیربنایی ایجاد کند، در همین دوران تحریم و با وجودِ کاهشِ درآمدِ نفت، کار بزرگی مثل ایجادِ پالایشگاهِ ستاره ی خلیج فارس را انجام بدهد؛ یک حرکت به این بزرگی، و کارهای فراوان که در زمینه ی مسائل نیرو، آب و برق انجام گرفته؛ افتتاحهای فراوانی دارد انجام می گیرد.
صنعت مادر فولاد، امروز نقطه اتکای صنایع پایین دستی است و در دولت های یازدهم و دوازدهم آنچنان ارتقای جایگاه یافته که علاوه بر اینکه در خاورمیانه حرف اول را می زند، در جمع ۱۰ کشور برتر تولیدکننده نیز قرار گرفته است.
مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه با بیان اینکه حدود پنج هزار هکتار اراضی وباغ های این شهرستان از سال ۱۳۷۰ تاکنون به آبیاری نوین تجهیز شده، گفت : از این میزان حدود سه هزار هکتار آن در دولت دهم و یازدهم اجرا شده است .
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: ایران از یک وارد کننده لوازم و تجهیزات پزشکی، به یک تولید کننده و البته صادر کننده تجهیزات مدرن در دنیا تبدیل شده است.
  • تعداد رکوردها : 89806