Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 175045
تاریخ انتشار : 26 شهریور 1393 17:3
تعداد بازدید : 457

در انجمن مهندسین عمران آمریکا در سال 2014

مهندس ایرانی جایزه بهترین دانشجوی انجمن مهندسین آمریکا را کسب کرد

انجمن مهندسین عمران آمریکا هر ساله جایزه ای را برای بر ترین دانشجوی مهندسی سازه در نظر می گیرد
دکتر مهدی آرزومندی از اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم موفق به دریافت جایزه بهترین دانشجوی مهندسی سازه انجمن مهندسین عمران آمریکا در سال ۲۰۱۴ شد.

انجمن مهندسین عمران آمریکا هر ساله بهترین دانشجوی مهندسی سازه را از بین دانشجویان دانشگاه های آمریکا و کانادا انتخاب و معرفی می کند و در سال 2014 نیز تعداد 5 نفر از دانشجویان در این رشته به عنوان دانشجوی بر تر معرفی شدند که در این بین یک مهندس ایرانی و اهل شهر مقدس قم توانست جایزه بهترین دانشجوی مهندسی سازه را از این انجمن کسب کند.

مهدی آرزومندی عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم، دوره کار شناسی خود را در دانشگاه صنعتی امیر کبیر و در رشته عمران سپری کرد و دوره کار شناسی ارشد را نیز در همین دانشگاه و در رشته عمران، گرایش زلزله به اتمام رساند و برای ادامه تحصیل خود در مقطع دکتری به دانشگاه میزوری آمریکا رفت و تحصیلات خود را در رشته عمران گرایش سازه در این دانشگاه دنبال کرد.

آرزومندی در خصوص کسب این موفقیت اظهار داشت: انجمن مهندسین عمران آمریکا هر ساله جایزه ای را برای بر ترین دانشجوی مهندسی سازه در نظر می گیرد و هر سال یک نفر انتخاب می شود که البته سال گذشته 4 نفر و امسال نیز 5 نفر را به عنوان دانشجوی بر تر مهندسی سازه معرفی کرده است.

برنده جایزه بهترین دانشجوی مهندسی سازه انجمن مهندسین عمران آمریکا گفت: طرح تحقیقی و پیشنهادی، رزومه علمی دانشجو، انتشار مقالات در ژورنال های علمی و معتبر و داشتن تجریه کاری در این رشته از جمله مهم ترین معیارهای داوری انتخاب دانشجوی بر تر مهندسی سازه است.

تشریح طرح تحقیقاتی استفاده از خاکستر بادی در ساخت بتن

دانشجوی بر تر دانشگاه میزوری آمریکا، در خصوص طرح پیشنهادی و تحقیقاتی خود اظهار داشت: بتن یکی از پر مصرف ترین محصول دست ساز انسان در جهان است که سیمان اصلی ترین ماده تشکیل دهنده این محصول است.

عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم، افزود: تحقیقات نشان می دهد به ازای تولید هر کیلوگرم سیمان در حدود یک کیلوگرم دی اکسید کرین تولید می شود که مضر است.

وی اضافه کرد: یکی از راه های حل این معضل و کاهش تولید گاز دی اکسید کرین، تولید بتن دوستدار محیط زیست با استفاده از مصالح بازیافتی مانند خاکستر بادی به جای سیمان است که ما در پروژه تحقیقاتی خود این امر را مورد بررسی قرار دادیم.

آرزومندی، ابراز داشت: خاکستر بادی؛ پسماند و جزو مصالح زائد در نیروگاه های حرارتی است که آن را دفن می کنند که استفاده از این ماده موجب کاهش هزینه های ساخت بتن خواهد شد.

برنده جایزه دانشجوی بر تر انجمن بتن پس تنیده آمریکا، بیان داشت: تحقیقات بسیاری در مورد خواص تازه و سخت شده بتن با خاکستر بادی انجام شده اما مطالعات محدودی در مورد رفتار سازه ای بتن با خاکستر بادی صورت پذیرفته است که مطالعات و تحقیقات آزمایشگاهی ما بر روی بتن با خاکستر بادی در دانشگاه میزوری آمریکا نشان می دهد که بتن با خاکستر بادی عملکرد سازه ای از جمله خمش، برش و طول مهاری به مراتب بهتری در حدود 10 تا 15 درصد نسبت به بتن معمولی است.

ارتباط دانشگاه و صنعت در آمریکا بسیار نزدیک است

آرزومندی در پاسخ به سوالی در خصوص مقایسه سطح علمی دانشگاه های ایران و آمریکا گفت: دانشگاه های ایران از جهت سطح سواد در دوره کار شناسی قوی تر هستند اما دانشگاه های آمریکا در دوره های کار شناسی ارشد و دکتری به مراتب جایگاه بالاتری دارند.

دانشجوی سال انجمن حمل و نقل آمریکا در پاسخ به سوالی در خصوص ذهنیت آمریکایی ها از کشور و مردم ایران هم گفت: برخی از آمریکایی اصلا ایران را نمی شناسند و نمی دانند در کدام نقطه جغرافیایی دنیا قرار دارد؛ برخی از اساتید از من می پرسیدند در ایران آب لوله کشی دارید یا خیر؟

وی افزود: تصویر ذهنی مردم آمریکا از ایران به دلیل تصاویری که در تلویزیون ها آمریکایی نشان داده می شود تصویری است که در زلزله های مختلف در روستا ها و شهرهای کوچک از ایران مخابره می شود و آنها ایران را کشوری عقب افتاده و دارای امکانات بسیار کم می دانند.

وی بیان داشت: مردم آمریکا سیاسی نیستند و شناخت درستی از ایران و سایر کشورهای دنیا ندارند برخی از اطرافیانم به من می گفتند آیا شما در ایران با شتر رفت و آمد می کنید!

عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم، اظهار داشت: امروز مردم کشور ما در سنین مختلف با شرایط و ویژگی های سیاسی و اجتماعی کشور ها آشنایی دارند که اطلاعات مردم ایران با آمریکایی ها قابل مقایسه نیست.

در جلسه دفاع به معرفی ایران پرداختم

آرزومندی ادامه داد: در جلسه دفاع چندین اسلاید را برای معرفی کشور و مردم ایران اختصاص دادم و گفتم که ما برج و مترو و سدهای مختلف در ایران داریم و از توانمندی های ایران در عرصه های عمرانی و اقتصادی توضیحاتی دادم.

وی در عین حال عنوان کرد: دانشجویان آمریکایی از اینکه در آزمایشگاه کلیه کار هایشان را خودشان انجام دهند عارشان نمی آمد و حتی تمیز کردن محوطه کاری را هم خودشان انجام می دادند که ممکن است ما ایرانی ها چنین کاری را در کشورمان انجام ندهیم و انتظار داشته باشیم فرد دیگری انجام دهد.

دانشجوی سال انجمن حمل و نقل امریکا، افزود: آمریکایی ها در زمینه کارهای عملی بسیار قوی هستند و ما می دیدیم که دانشجویان در آزمایشگاه ها می توانستند از کلیه ابزار موجود استفاده کنند و کار با ابزار مختلف را بلد بودند؛ هر چند ممکن است در زمینه های درسی و نظری و ریاضی ضعیف تر از ایرانی ها باشند.

عناوین کسب شده در دوران تحصیل

* کسب جایزه بهترین دانشجوی مهندسی سازه انجمن مهندسین عمران آمریکا در سال 2014

* کسب جایزه دانشجوی سال انجمن حمل و نقل آمریکا در سال 2014

* دانشجوی بر تر دوره تحصیلات تکمیلی دانشکده عمران دانشگاه علم و صنعت میزوری امریکا در سال 2013

* برنده جایزه دانشجوی بر تر انجمن بتن پس تنیده آمریکا در سال 2013

* برنده جایزه دانشجوی بر تر انجمن کا اپسیلون دانشگاه علم و صنعت میزوری آمریکا در سال 2012

* کسب رتبه نخست و مدال طلای جهانی نوادا برای بر ترین مقاله در مهندسی پل در سال 2013

* کسب رتبه سوم و مدال افتخار بر ترین مقاله در کنفرانس بین المللی مهندسی پل، 2012

* برنده جایزه بهترین پوس تر انجمن بتن پیش تنیده – پیش ساخته آمریکا در سال 2012

* کسب جایزه بهترین پوس تر انجمن بتن پیش تنیده – پیش ساخته آمریکا در سال 2013

* برنده جایزه بهترین پوس تر انجمن بتن آمریکا در سال 2012

* کسب جایزه بهترین پوس تر انجمن بتن آمریکا در سال 2013

* برنده جایزه بهترین پوس تر انجمن تحصیلات تکمیلی دانشگاه علم و صنعت میزوری امریکا در سال 2013

* برندهٔ جایزه هزینه سفر انجمن تحصیلات تکمیلی دانشگاه علم و صنعت میزوری در سال 2012

* برنده جایزه هزینه سفر انجمن تحصیلات تکمیلی دانشگاه علم و صنعت میزوری در سال 2013

* کسب رتبه سوم در آزمون نظام مهندسی کل کشور

از جمله موفقیت های است که دکتر آرزومندی در طول سال های تحصیل خود موفق به کسب آن شد.

* خبرگزاری مهر

* مصاحبه مهدی بخشی سورکی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :