Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 181400
تاریخ انتشار : 13 اردیبهشت 1395 11:38
تعداد بازدید : 306

ایران پرشورترین و پرهیجان ترین هواداران دنیا را در اختیار دارد

من کشورم را دوست دارم، اما ایران پرشورترین و پرهیجان ترین هواداران دنیا را دارد

دارنده مدال طلای المپیک گفت: مهم ترین ویژگی کشتی گیران ایرانی، غرور و عرق ملی است؛ آنها خیلی به کشور و پرچمشان عشق می ورزند. من کشورم را دوست دارم، اما ایران پرشورترین و پرهیجان ترین هواداران دنیا را دارد.

به نقل از فدراسیون کشتی، جردن باروز، آزادکار سرشناس در مورد اهداف خود در کشتی گفت: قصد دارم تا المپیک 2020 توکیو کشتی بگیرم، اما تا آن زمان خیلی سخت است که بگویم وضعیتم چگونه خواهد بود. کسی نمی داند در یک سال چه اتفاقاتی می افتد؛ شاید مصدوم شوم یا مشکلات خانوادگی داشته باشم. در هر حال سعی می کنم هر روز بهتر از دیروز باشم و موفقیت هایم را هر سال تکرار کنم.

دارنده مدال طلای المپیک گفت: رمز موفقیت من سخت کوشی؛ سخت کوشی زیاد است. می دانم که با استعداد هستم، اما خیلی هم سخت کار می کنم. علاوه بر این مربیان خیلی خوبی هم در آمریکا دارم. من هدف های والایی را تعریف می کنم و همه مربیان و اطرافیانم به من کمک می کنند تا به آنها برسم.

وی در مورد اینکه به نظرش ویژگی های مثبت کشتی گیران ایرانی چیست؟ تصریح کرد: غرور و عرق ملی. آنها خیلی به کشورشان و پرچمشان عشق می ورزند. من کشورم و هواداران مان را دوست دارم، اما ایران پرشورترین و پرهیجان ترین هواداران دنیا را در اختیار دارد. جام جهانی 2013 در تهران بی نظیر بود؛ سالن 10 هزار نفری پر شده بود. مردم بوق و طبل و سوت و لیدر داشتند و واقعا از دیدن کشتی ها به وجد می آمدند. وقتی آنجا کشتی می گیری، واقعا لذت می بری. به ورزش ات افتخار می کنی و می فهمی کشتی یک ورزش درجه دو نیست، واقعا ورزش مهمی است.

باروز ادامه داد: ایرانی ها همیشه در کشتی های رو در رو آمریکا را برده اند. من تاکنون با  تیم ملی کشورم ایران را نبرده ام. تیم آمریکا هیچ وقت بالاتر از ایران روی سکو نرفته است. ایرانی ها خیلی سخت کشتی می گیرند و همیشه آماده اند. شدیدا منظم اند و برای برد به میدان می آیند. آنها ایمان دارند که شایسته پیروزی هستند. خیلی سخت است که کسی با این روحیه را شکست دهی.

دارنده سه مدال طلای جهان در مورد اینکه سبک کشتی چه کشورهایی را می پسندد خاطر نشان کرد: کشورهای مختلف ترکیبی از تکنیک های مختلف را اجرا می کنند. روس ها تکنیکی ترین هستند؛ بسیار ماهرانه کشتی می گیرند. ایرانی ها از لحاظ ذهنی خیلی سرسخت اند، بهترین جاگیری ها را دارند و همیشه آماده اند. آمریکایی ها جنگنده اند و سخت کشتی می گیرند و زیاد حمله می کنند. بنظرم ایرانی ها خوش استیل ترین کشتی ها را دارند.

باروز تصریح کرد: ایرانی ها همه مثل هم کشتی می گیرند، چون با هم تمرین می کنند. در آمریکا من و تونی راموس خیلی فرق داریم، چون هر کدام در یک شهر تمرین می کنیم. علاوه بر این، ایرانی ها دستورات مربیان شان را اجرا می کنند، چون به آنها اعتقاد دارند. این را در مسابقاتشان می شود دید، شاید اصلا به همین دلیل است که همیشه برنده می شوند.
* خبرگزاری فارس


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :