Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 182288
تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1395 20:57
تعداد بازدید : 748

رئیس کمیته های المپیك آلمان

با سفر به ایران، دیدگاهم نسبت به این کشور تغییر كرد

من هیچ گاه در زندگی ام تا این اندازه تغییر را طی این مدت كوتاه تجربه نكرده بودم.
رئیس کمیته های المپیك آلمان گفت: تصویر كلی من از ایران و مردمانش با این سفر  تغییر كرد به نحوی كه من هیچ گاه در زندگی ام تا این اندازه تغییر را طی این مدت كوتاه تجربه نكرده بودم.

به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، آلفونس هورمان در دیدار با شهردار اصفهان اظهار كرد: در كشور آلمان تصمیم گرفته شد گفت وگوهایی در زمینه های ورزشی با كشور ایران داشته باشیم به همین جهت به ایران سفر كردم.

وی با بیان اینكه ارتباط های لازم با كمیته ملی المپیك ایران برقرار شد، تصریح كرد: امروز در سومین روز سفرم به ایران این احساس را دارم كه یكی از مهم ترین سفرهای زندگی ام را انجام داده ام.

رئیس كمیته های المپیك آلمان ادامه داد: تصویر كلی من از ایران و مردمانش با این سفر به طور كلی و بسیار محكم تغییر كرد به نحوی كه من هیچ گاه در زندگی ام تا این اندازه تغییر را طی این مدت كوتاه تجربه نكرده بودم.

وی با بیان اینكه من چشم انتظار دیدن اصفهان بودم، اضافه كرد: زمانی كه از آلمان به ایران فكر و نگاه می كنی كشوری با آفتاب و صحراهای خشك در ذهن شما متبلور می شود اما زمانی كه به این كشور سفر می كنی، سبزی و خرمی چیزی است كه در جلوی دیدگان شما قرار می گیرد و حتی این شانس را داری كه در ارتفاعات ایران به ورزش اسكی بپردازی.

هورمان در ادامه با تأکید بر اینكه آلمان نیز مانند ایران، شهرها و شهروندان بسیار زیادی دارد، گفت: این ارتباطات بین دو كشور باید بیشتر شده و از آن در مسیر توسعه استفاده كنیم، خواهرخواندگی با شهر فرایبورگ نشان دهنده ارتباط تنگاتنگ میان دو شهر است كه باید این ارتباط بیشتر شود.

وی با بیان اینكه در آلمان حدود 90 هزار هیات یا فدراسیون ورزشی وجود دارد، اضافه كرد: 27 میلیون عضو تحت نظر كمیته های المپیك آلمان فعالیت دارند كه بزرگ ترین جامعه در آلمان حتی بزرگ تر از كلیساها هستیم و هیچ جای دنیا دیگر چنین جمعیتی در یك زیرمجموعه به عنوان عضو وجود ندارد.

عضو هیات رئیسه فدراسیون جهانی اسكی افزود: نه تنها باید از نظر روابط سنتی و فرهنگی به این شهرها توجه كرد بلكه باید در زمینه ورزشی نیز روابط میان دو كشور گسترش یابد، من این موضوع را یك سیاست شهری بسیار خوب می دانم.

وی تصریح كرد: زمانی كه در یك جامعه ای مردم فعالیت دارند و این موضوع از سوی مسئولان نیز حمایت شود آن جامعه از نظر روحی و روانی پیشرفت كرده و حركت رو به جلو را شاهد خواهیم بود.

هورمان با بیان اینكه ما باید این ارتباط در زمینه های ورزشی را میان دو كشور و اصفهان افزایش دهیم، اضافه کرد: در مورد بازی دوستانه با یكی از تیم های مطرح آلمان نیز باید بگویم كه من این موضوع را به مسئولان ورزش كشورم انتقال می دهم تا در صورت موافقت این بازی دوستانه برگزار شود و فكر نمی كنم مشكل خاصی وجود داشته باشد.* خبرگزاری مهرنظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :