Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 183726
تاریخ انتشار : 13 خرداد 1395 9:49
تعداد بازدید : 526

ارتقا دانشگاه آزاداز لحاظ تولید علم در بین دانشگاه های جهان

دانشگاه آزاد از لحاظ تولید علم در بین دانشگاه های جهان 22 رتبه ارتقا یافت.
دانشگاه آزاد اسلامی با 22 رتبه ارتقا در بین دانشگاه های جهان رتبه اول مشارکت در تولید جهانی علم را در بین دانشگاه های ایران را حفظ کرد.

به گزارش ایسنا، طبق آخرین آمار منتشر شده در پایگاه استنادی طلایه داران علم تامسون رویترز (ESI) رتبه تولید علمی دانشگاه آزاد اسلامی در آخرین به روز رسانی آن پایگاه در تاریخ دهم خردادماه 1395 با 22 پله صعود به جایگاه 165 رسیده است. رتبه تولید علمی کشور ایران نیز با یک پله صعود به 21 رسیده است.

در گزارش های قبلی(منتهی به ماه فوریه 2016) جایگاه دانشگاه آزاد اسلامی در پایگاه تامسون رویترز، 187 و رتبه کشور ایران 22 گزارش شده بود.

همچنین تعداد آخرین مقالات دانشگاه آزاد اسلامی 31 هزار و 990 مقاله گزارش شده است.

این ارتقای رتبه پس از اصلاح آدرس دهی برخی مقالات توسط معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه و روند رو به رشد مقالات علمی تولید شده به وسیله واحدهای دانشگاهی تحقق یافته است.

گفتنی است تولید علم دانشگاه آزاد اسلامی به وسیله کمتر از 10 درصد واحدهای دانشگاهی انجام می شود. سایر واحدهای دانشگاهی یا مقاطع تحصیلات تکمیلی نداشته و یا در این زمینه فعالیت چشمگیری ندارند.

افزون بر این طبق آخرین آمار پایگاه تامسون رویترز، تعداد مقالات دانشگاه در مجلات علمی بدون در نظر گرفتن مقالات ارایه شده در کنفرانس ها در سال 2015 از سایر سال ها بیشتر شده و به این ترتیب تعداد مستندات علمی دانشگاه با کیفیت بالا افزایش یافته است.* خبرگزاری ایسنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :