Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 183973
تاریخ انتشار : 17 خرداد 1395 22:15
تعداد بازدید : 689

دستاوردهای خاص و عام انقلاب / آیت الله موسوی اردبیلی

یکی از بزرگ ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران، استقلال کشور است.

محرومان جامعه حق دارند که از ما مسئولان کشور بپرسند که دستاورد و ارمغان انقلاب برای ما چیست؟ عزیزان من! برخی دستاوردهای انقلاب را همگی شنیده و دیده اید و برایتان آشکار شده است. دستاوردهای انقلاب دو گروه هستند؛ دستاوردهای عمومی و دستاوردهای خاصّ محرومین.
یکی از بزرگ ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران، استقلال کشور است. استقلال کشور یک ارمغان عمومی برای همة اقشار کشور است. امروز در تمام ایران، از سیستان تا خوزستان و از خوزستان تا آذربایجان و از آنجا تا خراسان، حتی یک نفر بیگانه در سیاست داخلی و خارجی کشور، در ابعاد اقتصادی و نظامی و سیاسی کشور، در ارگان ها و نهادها، کوچک ترین حاکمیّت و حقّ دخالت را ندارد.
امروز ایران کشوری مستقل است. تنها من این را نمی گویم؛ شما هم می دانید که در زیر آسمان و روی زمین، اگر یک کشورِ مستقل وجود داشته باشد، آن کشور، ایران است.
یکی دیگر از دستاوردهای عمومیِ انقلاب، آزادی سیاسی و آزادی انتخابات است. امروز، روز انتخابات بود. شناسنامة من، در دسترس نبود، گفتم: بروید و بگویید: گذرنامة من در دسترس است؛ آیا می توانیم با گذرنامه رأی بدهم؟ در پاسخ گفتند: اگر شناسنامه تان را با خود بیاورید، بهتر است. برای شرکت در انتخابات باید شناسنامه تان را با خود بیاورید. من با تلاش و زحمت فراوان، شناسنامة خود را یافتم و در انتخابات شرکت نمودم.
در حوزة ر أی گیری، چند نفر قبل از من ایستاده بودند؛ از من خواستند تا قبل از آنها رأی خودم را به صندوق بیندازم؛ من هم با اجازة آنها، زودتر رأی دادم.
استقلال و آزادی کشور از اصلی ترین هدف های محرومان و مستضعفانِ جامعة ما بوده است. مستضعفان کشور ما برای مسائل رفاهی مانند مسکن، انقلاب نکرده اند. هیچ کس، پنج فرزندش را به خاطر دو اتاق از دست نمی دهد. مادری پنج فرزندش را به خاطر اینکه سبزی را کیلویی یک تومان ارزان تر بخرد، از دست نمی دهد. آنها که به خاطر رفاه مبارزه می کنند، نوع مبارزه شان به گونة دیگری است.
بنابر این مستضعفان جامعه در استفاده از تمام دستاوردهای عمومیِ انقلاب سهیم هستند و به همین دلیل است که انبوه بیکران جمعیت مردم و مستضعفان در میدان دفاع از انقلاب حضور دارند و همة صحنه های ظهور انقلاب، لبریز از شما مردم است. نماز جمعه، شرکت در انتخابات و همة صحنه های دیگر انقلاب، میدان افتخار آفرینیِ شماست* همپای انقلاب، خطبه های نماز جمعه آیت الله العظمی موسوی اردبیلی، جمعه19/9/1361، ص86


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :