Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 183981
تاریخ انتشار : 18 خرداد 1395 8:15
تعداد بازدید : 1126

فرانسوا حسین سرآشپز حرفه‌ای فرانسوی‌الاصل و داور مسابقه تلویزیونی دست‌پخت

حکایت فرانسوا حسین از تجربه غبارروبی در امامزاده صالح

روزی برای غبارروبی به امامزاده صالح رفتم حسی غیر قابل وصف و فوق العاده به من دست داد.
فرانسوا، فرانسوی تازه مسلمان شده گفت: روزی برای غبارروبی به امامزاده صالح رفتم حسی غیر قابل وصف و فوق العاده به من دست داد پس از آن هم همیشه در هنگام حضورم در این مکان به همین حالت می رسم.

«فرانسوا حسین» سرآشپز حرفه ای فرانسوی الاصل و داور مسابقه تلویزیونی «دست پخت» درباره جایگاه مسجد و ارتباطش با این مکان مقدس و همچنین غبارروبی مساجد گفت: درابتدا باید توضیح بدهم که من دینم را تغییر نداده ام بلکه تا پیش از اسلام آوردن اصلا دینی نداشته ام اما الان نه تنها مسلمان شده ام بلکه یک مسلمان شیعه هستم.

فرانسوا حسین در مورد نحوه مسلمان شدنش که به توصیه همسر ایرانی خود اتفاق افتاده گفت: همسر ایرانی ام به من گفت که در صورت تمایل به زندگی با یکدیگر بر اساس قوانین اسلام و کشور باید اسلام بیاورم. من در ابتدا متعجب بودم ولی قبول کردم که این کار را انجام دهم اما به من گفتند که باید با یک روحانی مشورت کنم که در امامزاده صالح می توانم او را ببینم. آن روحانی پس از گفتگو با من گفت که بدون تفکر و مطالعه این کار امکان پذیر نیست و من در ابتدا باید قرآن را بخوانم. پس من هم ترجمه کل قرآن را به زبان فرانسه خواندم و از این همه مهربانی و احترام که در آن بود متعجب شده و مصمم به اسلام آوردن شدم.

وی افزود: من سه سال پیش اسلام آوردم و امام حسین(ع) برایم از اهمیت ویژه ای برخوردار است که حتی نام فامیل خود را هم حسین انتخاب کرده ام. در پاسخ به برخی دوستانم که با تعجب و تردید در مورد مسلمان شدنم می پرسند می گویم که ما حضرت علی (ع)، امام رضا(ع) و امام حسین را داریم و این نه تنها انتخاب من بود بلکه بهترین انتخابم بوده است. همانطور که مشاهده می کنید نام خانوادگی جدید من یک نام دینی است و خیلی به آن افتخار می کنم.

فرانسوا حسین تصریح کرد: تا قبل از اینکه در این برنامه پر مشغله درگیر کار شوم هر جمعه به تجریش و امامزاده صالح می رفتم و الان هم هر هفته فرصت داشته باشم این کار را می کنم به نیایش می پردازم.

این مسلمان فرانسوی الاصل در پاسخ به اینکه آیا تا به حال در نظافت مسجد مشارکت داشته و خاطره ای از آن داشته یا خیر گفت: بله این کار را کرده ام و به خاطر دارم که روزی در سال های گذشته در امامزاده صالح به همراه چند نفر دیگر حضور داشتم به این کار پرداختیم که ناگهان در بین ما فردی شروع به گریه کردن کرد و من در ابتدا متعجب بودم از این وضعیت اما کم کم همه ما هم به طور ناگهانی به گریه افتادیم و حسی غیر قابل وصف و فوق العاده به من دست داد که پس از آن هم همیشه در هنگام حضورم در این مکان به همین حالت می رسم و به هنگام نیایش گریه می کنم در حالیکه این با گذشته کاملا متفاوت است.

وی در پاسخ به اینکه وقتی می شنوید که در دنیای امروز افرادی همچون اعضای داعش اقدام به تخریب مساجد و کلیساها می کنند، چه نظری دارند گفت: این کار کاملا احمقانه و برای نسل جدید و آیندگان بسیار خطرناک است.* خبرگزاری مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :